Sivilce İzleri Hakkında Genel Bilgiler

İnsanların çoğu, hayatlarının bir bölümünde sivilce problemi ile başa çıkmak durumunda kalır; ve aslında her sivilce problemi sivilce izlerine sebep olmaz. Fakat bir takım kişiler de, sivilce izleri ile baş etmek durumunda kalırlar. Sivilce izleri, bazı kişilerde yara şeklini alır; ve uzun seneler boyu kişilerle birlikte hayat bulur. Sivilce izleri, kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte, yarattığı sorun genellikle herkeste aynıdır: rahatsız eden bir duygu… Sivilce izleri, kişilerin, sosyal ortamlarda kendilerini rahatsız hissetmelerine neden olurken; herkesin kendilerine baktığı düşüncesi ile, biraz da kendisine güvensizlik ile belli eder kendini.

<

Sivilce izleri ile savaşmak istemiyorsak, sivilce izlerinin nedenlerini ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, sivilce izlerinin nedenleri arasında, en önemlisi: yanlış sivilce tedavisidir. Şöyle ki: çok sert bir sivilceniz var ise, ve siz onu ısrarla sıkmaya çalışırsanız, ileride karşınıza, sivilce izleri olarak çıkabileceklerini hatırlamanız gerekmektedir. Siz eğer, sivilce izlerini ortaya çıkartmışsanız; ve daha önceden, var olan sert sivilceleri sıkmışsanız, bunun için yapılabilecek çok fazla şey bulunmamaktadır; ancak yeni ortaya çıkacak olan sivilceler için sivilce izlerinin oluşumunu engellemek isterseniz, sivilce tedavisinin önemini mutlaka kavramanız gerekmektedir.
Sivilce lekeleri genellikle kahverengi lekelerdir; sivilce izleri ise, kabarık, girintili çıkıntılı; ve yara şeklindedirler. Sivilce lekeleri ile sivilce izlerini birbirinden ayırt edebilmek aslında zor değildir. Ancak, gerek sivilce lekeleri; gerekse de sivilce izleri, her ne şekilde olursa olsun, kişilerde kendilerini üzüntü ve stres ile belli etmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası