Sağlıklı Tırnak Eti İçin Manikür Sonrasında da Tırnak Eti Bakımı Gerekli

Manikür, hemen hemen her kadının, daha bakımlı ve daha güzel ellere sahip olması için, ellerine yaptırdığı el bakımı ve tırnak bakımı olarak tanımlanabilmektedir; ki manikür nedir sorusunun cevabını bilmeyen kadın; hatta belki de erkek yoktur. Manikür genellikle güzellik salonlarında yaptırılmasına karşın, evde manikür yapanların sayısı da hiç az değildir. Evde manikür, biraz dikkatli olan bir kişi tarafından, manikür seti ile kolaylıkla uygulanabilir. Ancak, manikür yaptıran kişilerin, tırnak eti bakımına dikkat etmeleri gerekir ki daha kalıcı manikür gerçekleştirmiş olsunlar. Tırnak eti bakımının ne şekilde yapılabileceği ile ilgili bilgileri ise bu yazımızda sizlerle paylaşmaya çalışacağız:

<

Tırnak eti bakımına ihtiyaç duyan bir takım tırnak eti çeşitleri vardır. Örnek vermek gerekirse, sizin tırnak etiniz, kuru, sert; ve nemsiz ise, sizin de acil olarak tırnak eti bakımı uygulamanız gerekmektedir. Tırnak eti bakımı yaparak, tırnak etinizi rahatlatabilir, nemlendirir; ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.
Tırnak eti bakımı için, gün içerisinde, ihtiyaç duyduğunuz belli saatlerde, tırnak bakımı ürünlerinden faydalanabilmeniz mümkün. Bu sayede elleriniz, daha parlak, daha şekilli; ve daha güzel görünecektir. Peki ya siz, tırnak eti bakımı için, tırnak bakım ürünleri kullanmak istemiyorsanız; ve evde manikür yaptıktan sonra kendi kendinize uygulayabileceğiniz kolay yöntemlerden faydalanmak istiyorsanız ne yapmalısınız? Evde manikür ile tırnak eti bakımı yapacak seviyeye geldiğinizde, şu basit uygulamalardan yararlanabilirsiniz:
Evde manikür yaptırdıktan sonra, tırnak eti bakımı için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi tırnak etini sık bir şekilde nemlendirmektir; ki aslında tırnak etini nemlendirmek için manikür yaptırmanıza ya da yapmanıza da gerek yok. Evde kolaylıkla tırnaklarınızı nemlendirebilecek tırnak bakım ürünlerini kullanabilir; ve bu sayede, tırnak etinin pul pul dökülmesine de mani olabilirsiniz.
Banyo yapılan zamanlarda, tırnak etlerine hafif masajlar uygulamayı da deneyebilirsiniz. Tırnak etine uyguladığınız hafif masajlarla birlikte denediğiniz etkili tırnak bakım ürünleri, tırnak eti bakımında size büyük fayda sağlayacaktır.
Tırnak bakım ürünleri arasında yer alan özel tırnak eti çubukları bulunmaktadır. Özel tırnak eti çubukları ile tırnaklarınızı içeriye doğru itekleyebilirsiniz. Tırnak bakım ürünlerinden özel tırnak eti çubukları ile tırnak eti bakımı yaparken, özel tırnak eti çubuklarını 70 derecelik açıda tutmanızda fayda vardır. Özel tırnak eti çubukları, evde rahatlıkla kullanılabilecek tırnak bakım ürünleri arasında yer almaktadır.
Manikür yaptığınız zamanlarda değil ama; her gün de oje sürmekten kaçınmalısınız. Her gün sürdüğünüz oje, tırnaklarınızın nefes almasını önleyecektir. Bu nedenle, her gün oje sürmeyin ki tırnaklarınız da biraz hava alsın…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası