Sağlıklı Beslenme İle Sağlıklı Zayıflamak Mümkün

Obezite ve fazla kilolar, günümüzde pek çok kişinin korkulu ruyası haline gelmiş durumda. Sağlıklı beslenme, insanların yaşam tarzı haline gelmeli iken, insanlar, yaşam tarzı olarak sağlıklı beslenmeyi değil de, keyif veren beslenmeyi tercih etmektedirler. Bundan dolayı da alınan kilolar; sonrasında da verilmeye çalışılırken yapılan yanlışlar, akıllarımızı karıştırıp, beynimizde soru işaretlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Sağlıklı beslenme aslında bizim, sağlıklı besin; ve sağlıklı besinler tüketmemizle olanaklı hale gelmektedir. Sağlıklı besin ve sağlıklı besinler grubunda yer alan, sağlıklı beslenme elemanlarının bizlere sunmaları gereken özellik, besin değerlerinin yüksek olması, bizi uzun süre tok tutması; ancak kilo da aldırmamasıdır. Sağlıklı zayıflamadan, ancak bu şekilde bir sağlıklı beslenme ile söz edilebilmektedir. Peki sağlıklı zayıflama için gerekli olan sağlıklı beslenmenin içine, hangi sağlıklı besin ve sağlıklı besinler girmektedir? Hemen bakalım:

<

Sağlıklı beslenme ile sağlıklı zayıflamak istiyorsanız eğer, glisemik değeri yüksek olan besinleri sizin için sağlıklı besin ve sağlıklı besinler olarak düşünmemeniz gerekmektedir. Glisemik değeri yüksek olan besinlerin içerisinde, yüksek miktarda şeker bulunmaktadır. Ve glisemik değeri yüksek olan besinlerin içerisinde yer alan şeker, kana çok hızlı karışmaktadır. Glisemik değeri yüksek olan besinler, kan şekerinizi çok hızlı bir şekilde yükseltmekte; ve bu sayede, sizin daha çabuk acıkmanızı ve daha fazla yemenizi sağlamaktadır. Muz, üzüm, karpuz, pirinç, mısır, beyaz ekmek, unlu makarna… glisemik değeri yüksek olan besinlerdir; ve sağlıklı beslenme ile sağlıklı zayıflamak isteyen kişilerin sağlıklı besin ve sağlıklı besinler olarak nitelendirmemesi gereken besinlerin arasında yer almaktadırlar.
Sağlıklı beslenme ile, sağlıklı zayıflamak isteyenler, yedikleri yiyeceklerin içinde bulunan yağların farkında olmalıdırlar. Çünkü yağlar, dünya üzerindeki, kalorisi en yüksek besin grubunu oluşturmaktadır. Yağı, hangi besinin üzerine koyarsanız koyun, o besinin kalorisi çok fazla yükselecek demektir. Bu nedenle, çevrenizi sarmış olan ve içerisinde gizli yağ bulunan yiyecekleri de iyi bilmeniz gerekmektedir. Sizin için sağlıklı beslenme ve sağlıklı zayıflamada sağlıklı besin ve sağlıklı besinler grubunda yer almayan besinler şu şekilde sıralanmaktadır: hazır dondurma, pastane simidi, kıymadan yapılmış kebab, köfteler, cipsler, kremalı çorbalar ve şerbetli tatlılar, sizin için yasak olması gereken besinler arasında yer almaktadır.
Sağlıklı beslenme grubunda yer alan sağlıklı besin ve sağlıklı besinler grubunda, tuz ve tuzlu yiyeceklere de yer yoktur. Günümüzdeki insanlara baktığımızda, günlük ihtiyaçlarının dört katını tükettiklerini görüyoruz ve fazla tuzun, vücutta ödem, kemik erimesi; ve yüksek tansiyona neden olacağını hatırlatma gereği duyuyoruz. Sağlıklı besin ve sağlıklı besinler grubunda, salamuralar, turşular, cips ve krakerler, sosis, salam, sucuk gibi yiyeceklerin yer almadığını sizlere hatırlatmak isteriz.
Sağlıklı beslenmede, sağlıklı besin ve sağlıklı besinler grubunda yer alan ve sağlıklı zayıflamaya en çok katkısı bulunan besin grubu ise, protein ve kalsiyum deposu olan besinlerden oluşmaktadır ki bu besinler, süt, yoğurt, cacık, ayran, kefir gibi şeylerden oluşmaktadır. Sütlü kahve, meyveli yoğurt, yoğurt içerisine eklenen közlenmiş sebzeler, sizin hem açlığınıza cevap verecek; hem de sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olacak besinlerdir yani sağlıklı besin ve sağlıklı besinlerdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası