Saç Kurutma Makinesiyle Kirpik Uzatma Ve Kıvrık Kirpikler

Saç Kurutma Makinesiyle Kirpik Uzatma Ve Kıvrık Kirpikler

Saç kurutma makinesiyle kirpik uzatma, son zamanlarda yapılan TikTok paylaşımları dolayısı ile internet ortamında en çok arananlar arasına girmiş durumda. Her kadın daha çarpıcı, anlamlı ve etkileyici görüntüsü dolayısı ile uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak istiyor.

Hal böyle olunca da sık sık kirpik uzatma yöntemleri hakkında araştırmalar yapıyorlar. MaviBoncuğum olarak biz de pek çok kez bu konu hakkında sizlere farklı bilgi aktarımları gerçekleştirdik. Ancak verdiğimiz bilgiler genellikle kür şeklindeydi. Hiç bu kadar pratik bir yöntem görmemiştik. Saç kurutma makinesiyle kirpik uzatma nasıl yapılır?

Saç Kurutma Makinesiyle Kirpik Uzatma

Saç kurutma makinesiyle kirpik uzatma yöntemi TikTok üzerinde Mia Deluca tarafından paylaşıldı. Ve milyonlarca kadının ilgisini çekti. Çünkü uyguladığı yöntem hem çok pratik hem de çok etkili… Yapılması gerekenleri adım adım şu şekilde sıralayabiliriz:

Kirpiklerin Uzun Süre Kıvrık Olması İçin Ne Yapmalı

Saç Kurutma Makinesiyle Kirpik Uzatma

• İlk olarak kirpiklerinize tek kat maskara sürün.

• Saç kurutma makinesini en soğuk ayarında çalıştırarak, kirpiklerinize doğru aşağıdan yukarıya olacak şekilde tutun.

• Bu şekilde bir kaç saniye bekleyin.

• Sonra, saç kurutma makinesiyle kirpik uzatma yöntemini uygularken, kirpiklerinize maskara sürmeye başlayın.

Bu kısım oldukça önemli. Bir elinizde saç kurutma makinesi, bir elinizde maskara; karşınızda ise ayna… Böylece gün boyu uzun kirpiklere sahip olmuş oluyor ve hem de kirpiklerinize ya da gözlerinize herhangi bir zarar vermeniz söz konusu olmuyor.

Kirpiklerin Uzun Süre Kıvrık Olması İçin Ne Yapmalı?

Kirpiklerin uzun süre kıvrık olması için ne yapmalı? En başta söylemiştik: kirpiklerin sadece uzun olması yeterli değil; aynı zamanda kıvrık da olmaları gerekiyor ki çarpıcı ve etkileyici olsunlar. Elbette bu durum bakışlara anlam da katıyor. Peki adım adım yapmamız gerekenler neler?

Kirpiklerin uzun süre kıvrık olması için ne yapmalı?

• Kullanmadığınız bir kirpik fırçası ile kirpiklerinize vazelin uygulayın. Bu sırada vazelinin gözlerinize temas etmemesine dikkat edin.

• Kirpiklerinizi, kirpik kıvırıcısı ile kıvırın.

Kirpik dökülmesi neden olur sorusunun çok sayıda yanıtı vardır. Ancak vazelin ile kirpiklerinizin sadece uzun süre kıvrık kalmasını sağlamış olmaz; aynı zamanda da daha az dökülmelerini sağlamış olursunuz. Saç kurutma makinesiyle kirpik uzatma yöntemi için de vazelini kullanabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.