Saç Elektriklenmesini Önleme

Elektriklenen saçlar, pek çok kişinin, özellikle de bayanların sorunudur. Bu sorundan kurtulmak gerekmektedir ancak, saç elektriklenmesinden kurtulmak için, öncelikle saç elektriklenmesinin ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Peki o halde şu soruyu size soralım: saç elektriklenmesi nedir? Saç elektriklenmesi, saç tellerinin uçuşarak, aynı zamanda da çıtır çıtır sesler çıkartması anlamına gelmektedir. Saç elektriklenmesini oluşturan olay ise sıcaklık değişimidir. Kış mevsiminde daha sık yaşanan saç elektriklenmesi ile elektriklenen saçlar, kendilerini mutlaka ki size hissettireceklerdir. Yaşanan ısı değişimleri saçın yapısını zorlamaktadır. Isı değişimi ile yapısı zorlanan saçların elektrik yüklenmesi sonucunda ise, saç elektriklenmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Saç elektriklenmesinin nedenleri arasında, fön makinesi ile saç kurutma işlemi de sayılmaktadır.

<

Saç elektriklenmesini önlemek için de uygulanması gereken bir takım yöntemler vardır elbette. Saç elektriklenmesini önlemek adına ilk yapılması gereken şey, saçın bakım işlemi tamamlandıktan sonra, saç şekillendirme kremini avuç içerisine alarak saça sürmektir. Saç şekillendirme kremi saç elektriklenmesini önlemek için kullanılabilecek ilk alternatiftir. Saçlardaki elektriklenmeyi önlemek için saç şekillendirme kreminden sonraki bir diğer uygulama da, bitki özleri içeren losyonlardır. Bu tür losyonlar saçlar için bakım görevi üstlenmektedirler. Bitki özlerinden oluşan saç bakımı ürünleri, saç elektriklenmesini önlemede de büyük bir görev üstlenmektedir.
Elektriklenen saçları önleme yollarından bir diğeri de, uzun vadede, düzenlendirme olarak yapılandırma kürleri uygulamaktır. Yapılandırma kürleri, saça bakım yapar; ve saçın nem düzeyini dengelerken, elektriklenen saçlara da önlem niteliği taşımaktadır. Elektriklenen saçlara önlem olarak, doğal malzemelerden yapılmış tarak ve fırçaları da kullanabilirsiniz. Metal, kemik ya da ahşaptan elde edilmiş olan fırça ve taraklar da elektriklenen saçlara önlem niteliğindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası