Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda, pek çok okuyucumuzun merak etmekte olduğu yılan yağı ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. Yılan yağının faydaları nelerdir, yılan yağı ne işe yarar, yılan yağı nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, aradığınız bilgileri detaylı şekilde yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz. O halde zaman kaybetmeden yılan yağını sizlere anlatmaya başlayalım…

Yılan Yağı Ne İşe Yarar?

Uzun senelerdir saç bakımı için kullanılmakta olan yılan yağının bu amaçla geliştirildiği belirtilmektedir. Yılan yağının faydaları arasında, saç dökülmesinin durdurulması, saç dökülmesinin olduğu yerlerde yeniden saç çıkması, güçsüz, zayıf, ve yıpranmış saçların canlanması… gibi pek çok etkiden söz etmek gerekmektedir. Irsi saç dökülmesinde de yılan yağının etkili olup olmadığını merak eden okurlarımız için ise şu bilgiyi verebiliriz:

Irsi saç dökülmesinde, yılan yağının faydalarından yararlanılabildiğini belirtenler bulunmaktadır; ancak etkinin, diğer nedenlerden kaynaklanan saç dökülmesine göre daha uzun sürede ortaya çıkabileceğini aktarırlar. Bunun haricinde, ısri saç dökülmesi olan kişilere yılan yağının dahi işe yaramayacağını belirtenler de bulunur. Bu şekilde saç dökülecek, problemli bölge açılacaktır.

Yılan yağının faydaları arasında hızlı saç uzatmadan da söz edilmektedir.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle belirtelim, piyasada saf yılan yağı bulamayabilirsiniz. İçerisinde farklı yağlarla karışım halinde satılmaları söz konusudur. Ancak saf yılan yağı da bulabilirsiniz. Bizim tercihimiz saf yılan yağıdır. Güvenilir bir aktar; ya da eczaneden temin edilmelidir. Sonrasında yapılması gereken işlem ise şu şekildedir.

Tercihen her gün, saç dökülmesinin gözlemlendiği bölgelere yılan yağının uygulanarak, ortalama 10 dakika boyunca bu bölgeye masaj yapılması gerektiği belirtilir. Sonrasında ise en az iki saat boyunca yılan yağı saçta bekletilir. Ve ardından saçın şampuan ile her zamanki gibi yıkanması önerilir.

Bu uygulamada istenilen sonuca ulaşılmasının sonrasında ise uygulamanın haftada üç güne düşürülmesi belirtilir. Bir ay ara vermeden yılan yağı kullanımının gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtenler bulunmaktadır.

Ama yoğunluğun hat safhada olduğu kişiler her zaman yılan yağı kullanımı gerçekleştirip, bunu saçlarında iki saat bekletemeyebilirler. Bu gibi durumlarda, yılan yağının şampuana karıştırılarak kullanılması önerilir. Şampuanın içerisine dilediğiniz kadar yılan yağı ekleyebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken, şampuanın kıvamının bozulmamasıdır… Hiç bir yan etkinin olmadığı belirtilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası