Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi yaz aylarında saç dökülmesi problemi ile sık karşılaşıyor. Hatta öyle ki, bazı saç bakım ürünlerini üreten firmalar, saç dökülmesine karşı etkili bakım serisi ürünlerini bu sene yaz mevsiminde piyasaya sürdüler… Hal böyle; ve durum bu kadar ciddi iken, yazın saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı da bizler için çok büyük bir önem taşıyor. Bu yazımızda sizlere, yazın saç bakımının nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız…

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazın saç bakımından söz etmeden önce, yaz aylarında saçlarımız ile ilgili karşılaştığımız sorunlardan sizlere söz edelim… Bütün bir sene çabalayıp uzattığımız saçlarımız yaz aylarında ensemizi öyle bir yakıyor, ve bizi öyle bir rahatsız ediyor ki, mecburen toplamak durumunda kalıyor, ve genellikle de sıkı topluyoruz. Hal böyle olunca saç köklerimiz zayıflıyor. Günde bir kaç kere alınan duş, ya da deniz – havuzun klorlu, tuzlu suları ile yanan saçlarımız, bir de güneşin etkisi ile kırılıyor, ve tüm bunların sonucunda ortaya, kırık uç; ya da saç dökülmesi problemi çıkıyor. Peki nerde kaldı bizim tüm kış yaptığımız saç bakımı? İşte bu nedenle yazın saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı büyük önem taşıyor.

• Saçlarınızı günde bir kaç kez değil, bir kez yıkayın, hatta zor durumda kalmadıkça, her duş sırasında saçlarınızı yıkamak zorunda olmadığınızı aklınızın bir köşesinde tutun. Yazın, her zamankinden daha fazla bakıma ihtiyaç duyan saçlarınızın kendi yağı ile beslenmeye ne denli ihtiyaç duyduğunu kesinlikle unutmayın.

• Saçlarınızı yıkadığınızda, sıcak değil, olabildiğince ılık; hatta soğuk su kullanın. Bu şekilde, saç derinizdeki kan dolaşımının artacağını; ve saçlarınızın daha bakımlı görüneceğini hatırlayın.

• Saçlarınıza fön tarzında sıcak uygulamaları, özellikle yaz aylarında olabildiğince az uygulayın. Zaten kırılgan olan saçlarınızın daha da kırılgan; ve hassas bir hale gelmesine neden olmayın.

• Saçlarınızı açık bıraktığınızda ensenizi yakıyor; ve sizi bunaltıyor, biliyoruz, ama klimalı ortamlarda, ve bırakabildiğiniz sürece saçlarınızı açık bırakın ki, saç, ve saç kökleriniz hava alabilsin…

• Düzenli aralıklarla saçlarınızı kestirerek, kırık uç sendromundan saçlarınızı kurtarın. Aksi halde, uzamak isteyen saçlarınız, kırık uç dolayısı ile kendilerine yol bulup uzayamama problemi yaşayacaklardır.

• Denize – havuza girerken saçlarınıza bone takmaya özen gösterin…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.