Yatmadan Önce Saç Bakımı Önerileri

Yatmadan Önce Saç Bakımı Önerileri

Sabahları saçım kalkıyor ve sabahları saçım kabarıyor diyorsanız, sakin olun… Biliyoruz, özellikle işe ya da okula gidecekseniz bu durum sizin için tam bir işkence halidir. Ancak yatmadan önce saç bakımı yaparak bu sorununuzdan kurtulabilir; sabahları güne muhteşem saçlarla uyanabilirsiniz. Peki gece yatmadan önce saç bakımı nasıl yapılır? İşte önerilerimiz:

Gece Yatmadan Önce Saç Bakımj Nasıl Yapılır?

■ Gece yatmadan önce saç bakımı yaparken saçlarınızı örerseniz, sabahları saçım kabarıyor şeklinde bir şikayetiniz olmaz ve geceleri saçlarınızı örmek onların dolaşmasını da engeller. Saçlarınız kuru ya da hafif nemli iken onları örebilirsiniz ve yapacağınız örgünün çok sıkı olmamasına da dikkat etmelisiniz. Buna ek olarak, kıvırcık saçlı iseniz burgu örgüyü tercih etmelisiniz. Ama düz saçlarda her örgü işe yarayacaktır.

■ Sabakları saçım kalkıyor diyorsanız mutlaka elektriklenme probleminiz de vardır. Bu sorunu çözebilmek adına saç uçlarınıza sadece bir kaç damla Hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz. Yağı saç diplerinize uygulamamaya özen göstermeyi unutmayın; ayrıca çok fazla da kullanmayın ki temiz saçlarınız yağlı gibi görünmesinler.

■ Yastık kılıfı ve çarşaflarınızın ipek ya da saten olmasına özen gösterin. Böylece sürtünmenin daha az olacağı saçlarınızda oluşması muhtemel saç kırıklarını önlemiş olursunuz.

■ Bir sprey şişesinin içerisine biraz maden suyu; biraz da aloe vera jeli koyup karıştırın ve bu karışımı gece yatmadan önce saç bakımı olarak saçlarınıza uygulayın. Böylece sabahları saçım kabarıyor ya da sabahları saçım kalkıyor şeklinde şikayetleriniz ortadan kalkacak, elektriklenmeyen saçlarınız aynı zamanda nemlenmiş olacaktır.

■ Yatmadan önce saç bakımında vücut losyonundan da yararlanabilirsiniz. Elinize az bir miktar vücut losyonu alıp bunu saçlarınızın arasında elinizi dolaştırarak saçlarınıza uygular; sonrasında da saçlarınızı tararsanız, siz uyuduğunuzda saçlarınızın nemlenmiş olduğuna şahit olabilirsiniz.

■ Bebek bakım ürünlerini saçlarınızda kullanarak, hem saçlarınızın nemlenmiş ve yumuşak bir hal almış olduğunu görebilir, hem de bebekler gibi kokabilirsiniz. Bunun için bebek şampuanlarını deneyerek işe başlayabilirsiniz. Ayrıca biraz bebek bakım yağını saç uçlarınıza uygulamanız da, bu hafif yağın saçlarınızı rahatlatmasını sağlayacaktır.

■ Sabahları saçım kabarıyor demek yerine hafif dalgalı saçlarla güne merhaba demek için bebek pudrasından yararlanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak saç köklerinize bebek pudrası uygulayın ve ardından saçlarınızı tarayın. Bu şekilde saçlarınızdaki yağlanmanın da azaldığını görebilirsiniz. Bunun ardından saçlarınızı örüp bu şekilde uyuyun. Sabah olduğunda örgülerinizi açabilirsiniz.

■ Sabahları saçım kabarıyor diyorsanız, naylon çoraplardan yardım alarak bu kabarma ve elektriklenmeden kurtulabilirsiniz. İşlem için ilk olarak saçlarınızı tarayın; sonrasında da topuz yapın. Ardından başınıza naylon çorabınızı geçirin ve başınızdan bu çorabın çıkmaması için de tel tokalar yerleştirin. Sabah saçınızı açtığınızda saçlarınızın hem yumuşak; hem de kabarık olmadığına şahit olacaksınız.

■ Yatmadan önce saç bakımında dikkat etmeniz gereken son detay, saçlarınızı metal değil de plastik malzemelerle kontrol etmenizdir. Özellikle kaküller için kullanılan tel malzemeler saçların kırılmasına neden olmaktadır. Plastik malzemeler için ise bu durum söz konusu değildir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.