Yağlı Saçları Yıkamadan Temizlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Yağlı Saçları Yıkamadan Temizlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Yağlı saçları yıkamadan temizlemek, özellikle mevsim kış olduğunda her kadının hayalidir. Bazı kadınlar ise kuru şampuan kullanarak sorunu çözmeyi başarmış olduklarını düşünürler. Tabi bu grupta uzun saçlı erkekleri de unutmamak gerekiyor. Zaten saçınız çok yağlıysa ve bunun için çok sık yıkıyorsanız, saçlarınızın daha da yağlanmasına neden oluyorsunuz.

Ancak hiç kimse yağlı ve hacimsiz duran saçlarla evden dışarı adım atmak istemez. Aslında o yağların saçımızı beslediğini bilsek dahi saçımızı beslemenin daha farklı yollarını bulmayı amaçlarız. Fakat her evde doğalgaz yok. Güneş enerjisi kullanılabiliyor ama kış aylarında her zaman güneş de yok.

O halde bunun bir yolu olmalı. Yağlı saçları yıkamadan temizlemek mümkün mü? Evet. Bunu başarabileceğiniz bir kaç farklı yöntem var. MaviBoncuğum olarak bu yöntemleri sizlerle paylaşacağız. Kendiniz için en uygun metodu bulun ve saçlarınızı çok sık yıkama alışkanlığınızdan artık kurtulun diye…

Yağlı Saçları Yıkamadan Temizlemek

Yağlı saçları yıkamadan temizlemek için deneyebileceğiniz farklı alternatifler bulunuyor. Maddeler halinde sıralayalım:

Yağlı Saçları Temizlemek İçin Ne Yapmalıyız

Yağlı Saçları Yıkamadan Temizlemek

• Pek çok kişinin mutfağında mısır unu vardır. Yapmanız gereken: temiz bir makyaj fırçasına bir miktar mısır unu almak ve bunu saç diplerinize yedirmekten ibaret. Ardından saçlarınızı da taradığınız zaman, saçlarınızda bulunan yağı kolayca kamufle ettiğinizi görebilirsiniz.

• Kuru şampuan, işinizi oldukça kolaylaştıracak kozmetik malzemeler arasında yer alıyor. Yapmanız gereken ilk olarak çalkalamak,ardından da saç diplerinize pürkürtmekten ibaret. Ve sonrasında parmak uçlarınızla saçlarınızı karıştırıp taramalısınız. Farklı markaların size en uygun kuru şampuanları arasından seçim yapmanız ise çok önemli.

Yağlı saçları yıkamadan temizlemek adına en çok kullanılam malzemeler arasında bebek pudrası da yer alıyor. Bunun için saçlarınızı diplerinden ayırmalı ve pudrayı yeteri miktarda saçlarınıza uygulayıp taramalısınız. Bu şekilde pudranın yağı emerek yağlı görünümden saçlarınızı kurtaracağını belirtmeliyiz.

• Hacimli bir atkuyruğu da saçınızdaki yağı gizlemeniz için uygun yöntemlerden. Bunun için önce saçlarınızın önüne krepe atın; ardından da sıkı olmayacak şekilde atkuyruğu yapın. Sıkı saç daha çok yapışacağı için daha yağlı bir görünüme neden olacaktır. Bundan kaçının.

Yağlı Saçları Temizlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Yağlı saçları temizlemek için ne yapmalıyız? Bu soruyu sorunca “Elbette yıkamalıyız” dediğinizi duyar gibi olduk. 🙂 Elbette ki öyle. Ama buna her zaman zamanımız ya da sağlığımız izin vermeyebiliyor. İşte bu gibi durumlarda ne yapmalıyız, size bundan söz edeceğiz.

• Biraz önceki vermiş olduğumuz yöntemlere ek olarak saçlarınızı örebilirsiniz. Saç örgüsü yaparken de mutlaka saçınızın tamamına uygulamaya ve örgülerin çok ince olmamasına dikkat etmelisiniz.

Yağlı saçları temizlemek için ne yapmalıyız sorusunun son yanıtı fön makinesi kullanmak. Çünkü her evde birfön makinesi zaten vardır. Bunun için makineyi orta sıcaklıkta açın ve saçlarınızın diplerine tutarken, aynı zamanda da saçınızı tarayın. Böylece daha bakımlı saçlar elde edebilirsiniz.

Yağlı saçları yıkamadan temizlemek bu yöntemlerle mümkün… Ya daen azından temiz göstermek. O zaman size kolay gelsin. 🙂

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.