Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarı saç bakımı özellikle yaz aylarında oldukça zordur. Güneşin sıcağı, denizin tuzu, havuzun kloru… derken, saç bakımında en zor renk halini alır sarı. Sizlere ilerleyen bölümlerde; sarı saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan sarı saç bakım önerilerinden söz edeceğiz. Sarı saçlarınızın renginin solmaması ve tonunun korunması adına, sizin yerinizde olsak bu önerilere biz de kulak verirdik.

Sarı Saç Bakım Önerileri

■ Sarı saç bakımı için her şeyin öncesinde saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekmektedir. Aksi halde yıpranan saçlarınız güneş ışınları dolayısı ile rengini kaybeder. Bu durumu giderebilmek adına, özellikle yaz aylarında saçlarınızı saç bakım kremi ile beslemeye çalışmalısınız.

■ Sarı saç bakım önerileri arasında mor şampuan kullanımı da yer almaktadır. Eğer saçlarınız koyu tonlarda ise ve siz sarı tonda bir saç kullanımını tercih ettiyseniz, turunculuklar ve sıcak renk yansımaları ile istediğiniz saç renginde görüntü bozulmaları fark edeceksiniz. Ancak karşıt renk pigmentleri içeren mor şampuan kullanırsanız bu turunculuklar ve sıcak renk yansımaları ortadan kalkacak ve siz kusursuz sarı saçlara sahip olabileceksiniz. Bunun için haftada bir sefer, saçınıza 1 – 3 dakika arasında mor şampuan uygulamanız yeterli olacaktır

■ Sarı saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, saçlarınıza en az haftada bir kere nem maskesi uygulamanız gerektiğidir. Böylece saçlarınızın nem seviyesini dengede tutmuş olursunuz.

■ Sarı saç bakımına önem veriyorsanız, saçlarınızı sıcak sudan olabildiğince uzak tutmanız gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim. Bunun için duşunuzu olabildiğince ılık; hatta soğuğa yakın su ile yıkamalısınız. Bunu yapamıyorsanız bile saçlarınızı sıcak sudan uzak tutun. Ancak bu şekilde parlayıp ışıldayabilirler.

■ Özellikle yaz aylarında, saçlarınızı sadece duş sonrasında değil, her taradığınızda önce hafif bir şekilde nemlendirmelisiniz. Bunun için saçınızı taradığınız tarak ya da fırçayı ıslatmanız yeterli olacaktır. Böylece esneklik kazanacak olan saçlarınızda kırılma ve dökülmeler söz konusu olmaz.

■ Sarı saç bakım önerilerinden bir diğeri de saça biberiye yağı uygulamaktır. Bunun için yarım fincan zeytinyağının içerisine iki tatlı kaşığı biberiye yağını iyice karıştırın ve elde etmiş olduğunuz bu karışımı saçlarınıza uygulayın. Haftada bir kere yapmanızın yeterli olacağı bu uygulama saçınızda on dakika kalsa yetecek seviyede etkilidir. Saçlarınızı nemlendirir, onarır ve iyileştirir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.