Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapmalıyız? Sağlıklı Saçlar İçin Bitkisel Çözümler

sağlıklı saçlar için yapılması gerekenlerBu yazımızda sizlere, sağlıklı saçlar için ne yapmalıyız sorusunun yanıtları arasında yer alan sağlıklı saçlar için bitkisel çözümler arasında da yer alan, sağlıklı saçlar için yapılması gerekenlerden bir tanesini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Sağlıklı saçlar için bitkisel çözümler arasında yer alan, önereceğimiz buhar banyosu ile, ilk önce saç derisini, sonrasında da buna bağlı olarak saçlarınızı güçlendirebileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de sağlıklı saçlar için ne yapmalıyız diyorsanız, ve sağlıklı saçlar için yapılması gerekenlerden bir tanesi olan sağlıklı saçlar için bitkisel çözümler arasında yer alan buhar banyosunu uygulayacaksanız bilmelisiniz ki, haftada bir sefer gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Sağlıklı saçlar için bitkisel çözümler arasında yer alan buhar banyosunu uygulayabilmeniz için gerek duyacağınız malzemeleri sizlere hemen şu şekilde aktaralım:
İki çay kaşığı karakafes
İki çay kaşığı kuru oğul otu
İki çay kaşığı kuru lavanta
İki çay kaşığı kuru gül
İki çay kaşığı kuru fesleğen
İki litre su
Sağlıklı saçlar için ne yapmalıyız diyenlerin bu malzemeleri nasıl kullanacaklarını da hemen şu şekilde aktaralım: İlk önce, çelik bir tencere içerisinde suyu kaynatmalı, sonrasında da bitkilerin tamamını bu suyun içerisine atarak tencerenin kapağını kapatıp iki dakika kaynatmalısınız. Bunun sonrasında ise kapağı açıp tencerenin içerisindekileri karıştırmalı, ve ocağın altını kapatmalısınız. Sonrasında saçınızı gevşek bir şekilde toplayın. Ardından da tencerenin üzerine bir havlu kapatın. Başınız havludan yirmi santim kadar yukarıda dursun, ve saç derisinin bütün buharı alabilmesini sağlayın. Bu şekilde ne kadar dayanabilirseniz dayanın, ancak saç derisinin kaşınması dolayısı ile vazgeçmeyin. Bu uygulama, ancak uygulamayı sürekli tekrarlandığında saç derisi kaşınmasına neden olmayacaktır. Saç derisi kaşınmasının nedeni, buhar banyosu nedeni ile artan kan dolaşımından kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası