Saçta Bit Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bu yazımızda sizlere, saçta bit olduğu nasıl anlaşılır, ve saçta bit olduğunu nasıl anlarız sorularının yanıtları arasında yer alan bitlenme belirtilerinden söz etmeye çalışacağız. Okulların açılması ile birlikte çocuktan çocuğa kolayca bulaşan bit zararlısı yine gündeme gelmiş bulunmaktadır. Pek çok kişi bitlenmenin pis olmakla alakası olduğunu düşünse de, durum aslında çok da öyle değildir. Peki bitlenme belirtileri nelerdir?

Saçta Bit Olduğunu Nasıl Anlarız?
Saçta Bit Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Her şeyin öncesinde, bitin kafa derisinde kaşınmaya neden olduğu unutulmamalıdır. Bitlenme belirtileri arasında yer alan bu unsurun varlığından şüphelenildiği takdirde, var olup olmadığını kontrol etmek adına kafa derisinde bit araması yapılabilir. Peki bunu nasıl yapabiliriz? İşte bu anlamda size yardımcı olacak bir kişinin bulunması gerektiğini unutmamalısınız.

Bitleri genellikle göremezsiniz, gördükleriniz, beyaz oval şekildeki yumurtalardır, isimleri sirkedir. Çünkü bitler ışıktan kaçar; ve siz de ışığın olmadığı bir ortamda bitleri bulmayı deneyemezsiniz. Sirkeler henüz yumurta oldukları, ve canlı olmadıkları için görebilmeniz kolaydır, ve sirke adı verilen bit yumurtası saça yapışmış şekilde olur.

Bitlerin aranması gereken yer, ensenin olduğu bölümdeki saçlar, ve kulak arkasındaki saçlardır. Buralarda daha çok bit olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, özellikle bu bölgelere bakılması önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası