Saçlarımın Hacimli Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Her kadın, özellikle de kış aylarında, saçlarımın hacimli durması için ne yapmalıyım sorusunun yanıtlarını merak eder; hele bir de saçları ince telli ise… Biz de bu yazımızda sizlere, hacimli saçlara nasıl sahip olunur sorusunun yanıtlarını bu nedenle vermeyi istedik. Hacimli saçlar, saçların sağlığını göstermekle kalmaz, aynı zamanda güzelliği taçlandırır. Peki o halde, daha fazla zaman kaybetmeyelim, ne dersiniz?

Saçlarımın Hacimli Durması İçin Ne Yapmalıyım?
Hacimli Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

• Hacimli saçlara sahip olmak için yapmanız gereken ilk şey, saçlarınızı, omuzlarınızın üzerinde kestirmek… Bu saç boyunu stilistler de tercih ediyor…

• Saç kesiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da, saç kesiminizin katlı olmasının gerekliliği. Ayrıca bu saç kesiminin, her yüz şekline uyduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz.

Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

• Saçlarınızı boyuyorsanız, aynı rengin bir kaç tonunu kullanın, ve bu sayede, saçlarınıza, boya ile renk katmış olun…

• Saçlarınıza şekil verirken, hareket, ve dalgadan yana olun. Düz saç modellerinin, başınıza yapışarak, hacimli saçlara sahip olsanız dahi, onları cansız göstereceğini unutmamalısınız.

• Saçlarınızı kuruturken, başınızı öne eğin, ve aşağıdan yukarı hareketlerle kurutun. Hacim saçlarınıza, bu şekilde de gelecektir.

Hızlı Saç Uzatmanın Doğal Yolları

• Saçlarınızı, ortadan ayırma hatasına düşmeyin. Ya yandan ayırın, ya zikzaklı şekiller verin; ya da saçlarınızı direkt olarak arkaya tarayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası