Saçları Parlak Göstermenin Doğal Yolları

Saçları Parlak Göstermenin Doğal Yolları

Saçları parlak göstermenin yolları kadınlar tarafından internet üzerinde sıklıkla aranan konular arasında yer almaktadır. Saçları parlak göstermek için genel olarak saçları parlak göstermenin doğal yollarını ararız. Bu sayede saçlarımıza istediğimiz görünümü verirken, aynı zamanda zarar vermemiş oluruz. Sizin de bu amaca yönelik olarak aklınızda, saçları parlak göstermenin doğal yollarına ilişkin bir merak varsa, bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım.

Saçları Parlak Göstermenin Yolları

■ Saçları parlak göstermek için onlara ısı terapisi uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemde ilk olarak badem yağı ya da zeytinyağına ihtiyacınız olacak. Saçlarınıza yağı masaj yaparak iyice yedirin. Sonrasında bir havluyu sıcak suyun içerisine batırın ve ardından da çok iyi sıkın. Yağlı haldeki saçlarınızı sıcak havlu ile sarın ve bir süre bu şekilde beklemesini sağlayın. Havlu çok sıcak olacağı için elleriniz yanabilir; dolayısı ile eldiven kullanabilirsiniz. Bu işlem, boyadan yıpranmış saçların da nefes almasını sağlayacaktır.

■ Saçları parlak göstermenin doğal yollarından bir diğeri de onları soğuk su ile durulamaktır. Peki bunu üşümekten korkmadan nasıl yapabilirsiniz? Banyo sonrasında saçlarınızı önünüze eğin ve ilk olarak ılık su ile durulayın. Sonrasında yavaş yavaş suyun ısısını azaltıp en son olarak da soğuk su kullanın. Her banyoda bu işlemi yapmak saç sağlığınıza çok iyi gelecek ve saçlarınızın parlak görünmesini sağlayacaktır.

■ Saçlarınıza doğal saç fırçası kullanımı gerçekleştirin. Bu fırçalar, saçınızın doğal yağını tüm saçınıza eşit olarak dağıtacaktır. Bu da saçları parlak göstermenin doğal yolları arasında yer almaktadır.

■ Kuru saç parlak görünmez. Saçları parlak göstermenin doğal yolları arasında saçı kurutan kozmetik ürünler kullanmamak da yer almaktadır ki bu ürünler arasında alkol içeriğine sahip olan saç şekillendiriciler de yer almaktadır. Alkol saçları kurutur. Köpük gibi ürünleri aldığınızda etiketlerini mutlaka okuyun ve içeriğinde alkol olmamasına dikkat edin; ya da doğal saç şekillendiricileri kullanın.

■ Saçları parlak göstermenin doğal yolları arasında yer alan bir diğer şey de onları buğday suyu ile ıslatmaktır. Bunun için ilk olarak bir kase buğdayı, üzerine su ilave ederek kaynatın. Sonra hem suyun üzerindeki köpüğü, hem de buğdayları süzün. Elinizde kalan kaynamış buğday suyu ile saçlarınızı ıslatın. Bu şekilde yarım saat bekleyip, sonra da durulayın. Çok işe yaradığını göreceksiniz.

■ Buğdayın saçları parlak göstermek için kullanıldığını öğrenmiş olduk. Biranın ana maddesinin de buğday olduğunu biliyoruz. Ama biranın içeriğinde, saçları kurutan alkol de var. Dolayısı ile alkolsüz bira alıp, saçlarınızı onunla ıslatabilirsiniz. Bu şekilde yarım saat bekletip ardından durulayarak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

■ Bitkisel yağlar arasında yer alan badem yağının, saçları parlak göstermenin doğal yolları arasında en bilinenlerden biri olduğunu belirtelim. Bununla birlikte saç dökülmesini azaltıp, saçları ve saç derisini besler. Düzenli kullanım sonucunda oldukça etkisini görürsünüz Bunun için yapmanız gereken: Banyonun yarım saat öncesinde saçlara badem yağını uygulamaktır. Sonrasında saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

■ Isırgan otu da saçları parlak göstermenin yolları arasında yer almaktadır. Bunun için taze ya da kuru bir kaç yaprak ısırgan otu işinizi görecektir. Üzerine bir kase su dökerek kaynatmadan demlediğiniz ısırgan otunun suyunu saçlarınıza uygulayın ve sonrasında yarım saat bekleyip ardından saçlarınızı durulayın. Ya da saçlarınızı yıkadığınız son durulama suyunun, ısırgan otunun suyu olmasını sağlayın. Bu sayede saçlarınız hem parlayacak, hem de yumuşacık olacaktır.

■ Saçları parlak göstermenin doğal yollarından sonuncusu da elma sirkesi kullanmaktır. Elma sirkesi saçları parlak göstermekle kalmaz; aynı zamanda yumuşak olmasını da sağlar. Bunun için yapmanız gereken, yarım litrelik bir şişenin içerisine yarım çay bardağı elma sirkesi koyup, üzerini de su ile tamamlamaktır. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı banyo sonrası son durulama suyu olarak saçlarınıza uygulamanız, istediğiniz sonucu almak için yeterli olacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.