Saç Yağlanması Nasıl Azalır?

Saç Yağlanması Nasıl Azalır?

Bu yazımızda sizlere, saç yağlanmasını azaltmak için neler yapabileceğinizden söz edeceğiz. Saç yağlanması nasıl azalır, saç yağlanması nasıl giderilir gibi sorularınızın yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Dilerseniz gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizin için gerçekleştirelim, ve kış aylarında daha da çok eziyet halini alan saç yağlanmasına çözüm bulmaya çalışalım…

Saç Yağlanması Nasıl Giderilir?
Saç Yağlanması Nasıl Azalır?

• Saç yağlanması probleminiz varsa, saçlarınızla olan iletişiminizi azaltmanız gerekecektir. Saç yağlanmasına neden olan yağ bezeleri, siz saçlarınıza her dokunduğunuzda, saçınızı geri itip, ellerinizle karıştırdığınızda yeniden çalışmaya başlayacaktır.

• Kullanmakta olduğunuz bir çorba kaşığı bitkisel yağı, bir çorba kaşığı aloe vera jeli ile karıştırın; ve elde ettiğiniz karışımı, en az haftada üç gün, saç derinize parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Gerçekleştirdiğiniz uygulama sırasında tırnaklarınızı saç derisine değdirmeyin.

• Saç yağlanmasını azaltmak için saçlarınıza, en az haftada iki sefer bitkisel yağlarla bakım yapın. Böylece saçlarınızı nemlendirin, pH seviyesini de dengelemiş olun. Saç bakımını saçlarınızı yıkamadan en az bir saat önce, badem yağı, Hint yağı, susam yağı… gibi yağları tek başlarına kullanarak, ya da karıştırarak yapabilirsiniz.

• Yediklerinize, ve içtiklerinize dikkat ederek de saç yağlanmasını önleyebilirsiniz. Şekerli yiyecekler saç yağlanmasına neden olan yağ bezelerini harekete geçiren hormonları çalıştırır. Protein ağırlıklı yiyecekler ise hormonların doğru çalışmasını sağlar, saç yeteri kadar, ve gerektiği şekilde yağlanır.

• Saçlarınızı yıkamadan önce, bir miktar limon suyuna su karıştırın; ve durulama suyu için bu karışımı kullanmayı alışkanlık haline getirin. Limon suyu saçlarınızın pH seviyesini dengelerken, toksinlerin temizlenmesini de olanaklı hale getirir, ve bu uygulamayı bir kaç kere yaptığınızda saç yağlanmasına gözle görülür azalma olduğunu fark edersiniz.

• Stres de yağ bezelerinin fazla çalışmasına neden olmaktadır. Bunun yanında spor yapmak, en azından yürüyüş, dans, ya da müzik dinleyerek, ve sağlıklı yemekler yiyerek de kendinizi saç yağlanmasından koruyabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.