Saç Uzatmanın Doğal Yöntemleri

Saç Uzatmanın Doğal Yöntemleri

Saç uzatmanın doğal yöntemleri, bazı kadınlar için diğer kadınlara göre daha önemlidir. Onlar saçlarını daha hızlı uzatmak istedikçe, saçları onlarla inatlaşır ve uzamaz. Bu nedenle sizlere saç uzatmanın doğal yolları ve hızlı saç uzatmanın doğal yollarından söz etmek istedik. Bazen yediğiniz içtiğiniz; hatta saçınızı kestirdiğiniz zamanlar bile onların uzamasında önemli bir faktör görevi üstlenmektedir. Bakalım ne yaparsak, saç uzatmanın doğal yolları arasında nasıl bir etki gösteriyor…

Hızlı Saç Uzatmanın Doğal Yolları

■ Saç uzatmanın doğal yöntemlerinden ilki protein ağırlıklı beslenmektir. Yumurta, süt, et… saçların hızlı uzamasına katkıda bulunur; aynı zamanda da sizin için çok değerli olan saçlarınızın beslenmesini sağlar. Buna ek olarak içeriğinde kafein ve alkol bulunan yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Çünkü bu besinler saçlarınızın yıpranmasına neden olurlar.

■ Saçlarınızı çok sıcak ya da çok soğuk değil, ılık su ile yıkayın. Çok sıcak su, saç derisinde bulunan hücrelerin harekete geçmesini ve kan dolaşımının hızlanmasını engeller. Ancak aynı durum ılık su için geçerli değildir. Ilık su ile saçları yıkamak, saç uzatmanın doğal yolları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

■ Saç diplerinize masaj yapın. Böylece saç köklerinizi uyararak onların daha hızlı uzamasını sağlamış olursunuz. Saç diplerinize yapacağınız masaj iki günde bir, parmak uçlarınızla ve dairesel hareketler şeklinde olmalı.

■ Hızlı saç uzatmanın doğal yollarından bir diğeri de bol miktarda su tüketmektir. Gün içerisinde ne kadar çok su içerseniz sağlığınız da o kadar iyi olur. Ancak bu durum saçlarınız için de geçerlidir. Saç uzatmanın doğal yöntemleri arasında bol su içmek de kendine önemli yer edinmiştir.

■ Saçlarınızı düzenli olarak kestirin. Bu işlem sizin canınızı çok yakabilir; uzatmak istediğiniz saçlarınızı kestirmek içinizi acıtır ve siz ne kadar az kesmesini söylerseniz kuaförünüz saçınızı o kadar çok keser… Ancak saçlarınızdaki kırıklar, onların geç uzamasına neden olurlar. Bu nedenle düzenli olarak kestirdiğiniz saçlarınızın kırıklarını mutlaka aldırın.

■ Saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuan ve saç kreminin de hızlı saç uzatmanın doğal yolları arasında yer aldığını unutmamalısınız. Bu iki malzemeyi doğru kullanmayı bilmeli; şampuanları saçlarınızın dibine; kremleri ise uçlarına uygulamalısınız.

■ Hızlı saç uzatmanın doğal yollarından bir diğeri ise kullandığınız sprey ve jöle gibi saç şekillendiricilerdir. Bu ürünler içeriklerinde kimyasal maddeleri bolca bulundururlar. Saç diplerinize ulaştıklarında köklerin tıkanmasına neden olarak uzamalarını engellerler. Dolayısı ile saçlarınız istediğiniz seviyeye gelinceye kadar bu şekillendiricilerden uzak durun.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.