Saç Tipleri Ve Saç Tiplerine Uygun Saç Bakımı

Saç Tipleri Ve Saç Tiplerine Uygun Saç Bakımı

Bu yazımızda sizlere, saç tipini öğrenme ile ilgili bilgiler vererek, saç tipleri hakkında merak ettikleriniz ile ilgili bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de saç tipi belirleme konusunda meraklı iseniz, ve saç tiplerine uygun saç bakımı uygulamaları gerçekleştirmek istiyorsanız, saç tipini öğrenme, ve saç tipini belirleme ile ilgili fikir sahibi olmanız adına saç tipleri hakkında sizlere kısa bilgiler verelim:

İnce telli saçlar: Saç tipleri arasında yer alan ince telli saçlar, genellikle seyrek olur, ve azmış gibi görünürler. İnce telli saçlar eğer saç tipleri arasında size uyuyor ise, bu durumda saçlarınızı kısa kestirmenizi öneriyoruz. Kısa kesilmiş olan ince telli saçlar, daha gür, ve daha sağlıklı görünürler.
Kalın telli saçlar: Saç tipini belirlemede, kalın telli saçlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, saçlarınız sağlıklı, ve gür görünmelidir. Kalın telli saçların uzun kullanılması önerilir, jöle ile saç şekillendirmesini gerçekleştirebilirsiniz. Kalın telli saçların tek sorunu, çok fazla kabarmasıdır.
Gür saçlar: Saç tipşeri arasında yer alan gür saçlara sahip iseniz, bu durumda, saçınızın düz, kıvırcık, ya da dalgalı olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Düz bir saç tipiniz var ise, bu durumda saçlarınızı küt kestirmeniz önerilmektedir. Kıvırcık, veya dalgalı saç tiplerinden birine sahip iseniz de, saçlarınızı katlı kestirmeniz önerilmektedir.
Kıvırcık saçlar: Saç tipleri arasında yer alan kıvırcık saçların katlı kesimi önerilmektedir. Eğer saçınız gür saçlar arasında yer alıyorsa, ve kıvırcık saçlar grubuna da giriyorsa, bu durumda saç kesim boyunuz omuzlarınızdan yukarda kalmalıdır.
Dalgalı saçlar: Saç tipleri arasında yer alan dalgalı saçların, saç şekillendirmesi yapılırken, ıslak iken taranması, ve arkaya doğru tarandıktan sonra, saçın ayrıldığı yerin bulunarak, buna göre ayrımı gerçekleştirilip, ona göre şekil verilmesi gerekmektedir.
Düz saçlar: Saç tipleri arasında yer alan düz saçların her şekli güzeldir. Fakat, düz saçlardan sıkılma gibi bir durumunuz söz konusu olursa, bukleli şekillerle farklılık yaratabilirsiniz. Düz saçların kısa kesilmeleri, zor şekil almalarına neden olmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.