Saç Sağlığı İçin Beslenme

Saç sağlığı, hem hızlı saç uzatmak, hem de saçlarımızın canlı görünmesi açısından çok önemlidir. Saçlarınızın güzel görünmesi için pek çok saç bakım ürünü kullanabilirsiniz. Ancak, saçları sadece dışardan beslemek işimize yeteri kadar yaramaz. Saç sağlığı için nasıl beslenmeliyiz, ve saç sağlığı için neler yemeliyiz gibi soruların yanıtlarını da bilmemiz, ve uygulamamız gerekmektedir. O halde, zaman kaybetmeden, saç sağlığı için beslenme listemizde nelerin yer aldığını gözden geçirmeye başlayalım…

Saç Sağlığı İçin Nasıl Beslenmeliyiz?
Saç Sağlığı İçin Neler Yemeliyiz?

Ispanak: İçeriğinde yoğun miktarda Demir minerali bulunduran ıspanak, bu sayede saçların köklerine daha fazla oksijen sağladığından dolayı, saç sağlığı için beslenmede yer verilmesi gereken bir isim olarak sayılmaktadır.

İstiridye: Saç sağlığı için beslenemde yer verilmesi gereken istiridyenin içeriğinde yoğun miktarda Çinko minerali bulunmaktadır. Hem saçların yavaş uzaması, hem de saç dökülmesinin nedenleri arasında Çinko eksikliğinden söz edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Çinko, saç sağlığı için gerekli olan hücre bölünmesinin yeterli miktarda yapılmasını olanaklı hale getirmektedir.

Yumurta: Önemli bir protein kaynağı olan yumurta, saç sağlığı için gereklidir, çünkü, saçlarımız, yüksek oranda Keratin ile yapılmaktadır; ve Keratin de bir protein çeşididir. Bu nedenle, beslenmenizde yeterli olarak yumurtaya yer vermeniz, hem saçlarınızın daha güçlü olmasına, hem de daha hızlı uzamasına yardımcı olacağı için önerilmektedir.

Somon: İçeriğinde yüksek oranda Omega-3 bulunduran Somon, bu sayede, saç derinizi içten besleyerek nemlendirmekte, parlatmakta, ve sağlıklı olmasını olanaklı hale getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası