Saç Rengi Nasıl Açılır? Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Saç rengi nasıl açılır? Bu soruyu kuaförünüze sorarsanız, size pek çok yöntem önerebilir. Ancak, bunların çoğunluğu kimyasal uygulamalarla gerçekleştirilmektedir. Okul dönemindeki genç kızlar için ise, okulda yasak olması dolayısı ile uygulanması problemlidir. Ama, saç rengi nasıl açılır diyenler de zatemn daha çok genç kızlardır… Kimyasal yöntemler, onların henüz körpe vücutlarına zarar verebilir. Fakat, saç rengini açmanın yöntemleri arasında, saç rengini açmanın doğal yolları da bulunmaktadır. Ve, isteyen herkes, bu uygulamaları evinde, rahat bir şekilde gerçekleştirebilir… O halde, zaman kaybetmeden sizlere, saç rengini açmanın doğal yollarından söz edelim… Bakalım neler yapabilirsiniz…

Saç Rengini Açmanın Yöntemleri

Saç rengi nasıl açılır sorusuna vereceğimiz ilk yanıtın malzemesi oksidan suyu… Oksidan suyu genellikle saç boyama işlemleri sırasında kullanılıyor. Çok da doğal olduğu söylenemez, ama saç boyası kadar zarar verdiği de söylenemez elbette. Peki oksidan suyu ile birlikte, saç rengini açmak için gerekli olan diğer malzemeler neler?

Saç Rengini Açmak İçin Gerekli Malzemeler:
*Dört adet %9’luk oksidan suyu
Bunun haricinde, eldiven, toka, havlu, önlük, kase, fırça gibi şeylere gereksinim duyuyorsunuz. Peki saç rengini açmak için yapılması gereken işlem ne?

İlk olarak üstünüze eski bir kıyafet giyin. Önlük kullanın, ensenize de havlu yerleştirin ki, kıyafetleriniz gibi deriniz de zarar görmesin. Ellerinize eldiven takın. Saçlarınızda var olan dolaşıklıkları açın. Daha sonra, enseden başlayarak fırça yardımı ile, ayırdığınız her bir tutama oksidan suyunu uygulayın; sonrasında da eliniz yardımı ile dağıtın. Tüm saçınıza bu işlemi yapmanızın sonrasında saçınızı saç kurutma makinesi ile kurutun. Saçınızda hiç nem kalmadığında oksidan suyunu saçınıza bir kat daha uygulayıp, saçınızı yeniden kurutun. Aynı işlemi dört kere uygulayabilirsiniz.

Bir günde dört kereden fazla uygulamamanız gereken oksidan suyunu bir dahaki uygulama için aradan en az beş gün geçmiş olmasına da dikkat etmelisiniz. Ve unutmamanız gereken bir diğer detay da şudur ki: oksidan suyunu kullanıp, daha sonra saçınızı yıkamadan önce, saç tarama işlemini gerçekleştirmemelisiniz. Aksi halde, oksidan suyu dolayısı ile sertleşmiş olan saçınız kırılacak, ve kopmalar oluşup dökülecektir.

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları, Limon Suyu İle Saç Rengini Açmak, Bal İle Saç Rengini Açmak, Papatya İle Saç Rengini Açmak —>

1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası