Saç Kokusunun Nedenleri Ve Saç Kokusuna Bitkisel Çözüm Önerileri

saç kokusuna bitkisel çözümBu yazımızda sizlere, öncelikli olarak domatesin saça faydalarından kısaca söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bunun sonrasında ise, saç kokusu ile başı dertte olanlar için, saç kokusu nasıl giderilir sorusunun yanıtını, saç kokusuna bitkisel çözüm şeklinde anlatacağımızı, ve bu noktada da domatesin saça faydalarından yararlanacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde, hemen domatesin saça faydalarına bakalım:

Domatesin saça faydalarından özellikle yağlı saç tipine sahip olan kişilerin yararlanacaklarını belirtmemiz gerekmektedir. Domatesin saça faydaları, saç yağının saça verdiği zararı önlemek ile bağlantılı olarak belirtilmektedir. Domatesin saça faydalarından yararlanılarak, saç kokusuna bitkisel çözüm olanağının sağlanabildiğini belirtmemiz gerekmektedir.
Peki saç kokusu nasıl giderilir? Saç kokusuna bitkisel çözüm için gereksinim duyduğumuz şey bir bardak domates suyudur. Bunun içerisine iki çay kaşığı da su ilave edilmeli, ve domates suyu ile su birbirine güzelce karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışım, saçta bulunan şampuanın durulanmasının sonrasında, banyo sırasında saça uygulanmalı, sonrasında da iyice yedirilmesi sağlanmalıdır. Bir süre domates suyu bulunan karışımın saç üzerinde bekletilmesinin sonrasında ise saçın durulanması, ve her zamanki gibi kullanılması gerekmektedir. Görüldüğü gibi saç kokusu nasıl giderilir sorusunun yanıtı bu kadar basittir.
Saç kokusu neden olur? Saç kokusunun nedenleri arasında ilk olarak saç köklerinde meydana gelmiş olabilecek problemlerden söz etmemiz gerekmektedir. Saç köklerinin mikrop kapmış olması, ya da iltihaplanması saç kokusunun nedenleri arasında yer alabilir. Saç kokusu neden olur sorusunun yanıtları arasında, saç derisinin yağlı olmasından da söz edilebilmektedir. Bunun yanında, saç kokusunun nedenleri arasında uyuz, ya da bit benzeri problemlerden de söz edilebilmektedir. Saç kokusu neden olur sorusunun yanıtları arasında yer alan diğer bir unsur ise, beslenmenizle alakalıdır. Hormonlarınızda meydana gelmiş olabilecek problemlerin de saç kokusunun nedenleri arasında sayılabileceği gibi, iç organlarda meydana gelen bazı durumların da saç kokusunun nedenleri arasında sayılabileceğini belirtmemiz gerekmektedir.
Saç kokusu nasıl giderilir sorusunun yanıtları arasında yer alan saç kokusuna bitkisel çözüm önerilerinden bazılarını daha, sizlere şu şekilde aktarabiliriz: limon suyu ile saçı durulamak, şampuan yerine zeytinyağlı sabun kullanmak, alkol ve su karışımı ile saçı durulamak… saç kokusuna bitkisel çözüm önerileri arasında yer almaktadır.

Latest Comments
  1. Naile çetin

    Benim kızım 11 yaşında ve sık sık banyo ettiği halde kafası çok kötü kokuyor sebebi ne .kokuyu gidermek için ne yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası