Saç Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Bu yazımızda sizlere saç elektriklenmesi ile ilgili bilgilerden söz ederek, saç elektriklenmesi neden olur, ve saç elektriklenmesi nasıl önlenir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Yaklaşan kış ayları ile birlikte, saçlarının uçuşmasını istemeyenler arasında yer alıyor; ve saç elektriklenmesinden şikayet ediyorsanız, zaman kaybetmeden saç eleketiklenmesi nasıl geçer bakalım…

Saç Elektriklenmesi Neden Olur?

Öncelikli olarak saç elektriklenmesinin, saçta biriken statik elektrik ile alakalı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Ve statik elektrik en çok kış aylarında saçta birikmesi yapar. Bunun nedeni ise, kış aylarında saçtaki nemin azalmasından kaynaklanmaktadır. Bu duruma sebep olan faktörler arasında, saç kurutma makinelerinin sık kullanılması, sürekli kapalı ortamlarda bulunulması, ve bu ortamlarda da nemin azalmasına sebebiyet veren ısıtıcıların kullanılması gibi unsurlardan söz edilmektedir.

Saç Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Saç elektriklenmesini önlemek için öncelikle, bulunduğunuz ortamda buhar makinesi kullanabilir; ve ortamın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında, saçların ahşap fırça ile fırçalanması da etkili bir yöntemdir. Son zamanlarda kolanın saçlara faydasından söz edilmektedir, ve bu faydalar arasında saç elektriklenmesini önlemek de yer almaktadır.

Saçın nemlenmesini sağlayan şampuan, ve saç kremleri kullanmak, mümkünse saçı kurutmak için saç kurutma makinesinden yararlanmaktan vazgeçmek, ortamlarda kullanılan ısıtıcıların klimalardan oluşmasını sağlamak… saç elektriklenmesini önlemek için denenebilecek etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası