Saç Elektriklenmesi Nasıl Geçer? Saç Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Saç Elektriklenmesi Nasıl Geçer? Saç Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte saç elektriklenmesi de aklımızdaki önemli korkular arasında kendisine bir yer edinmiş bulunuyor. Saç elektriklenmesine karşı çözüm, saç elektriklenmesi nasıl önlenir, saç elektriklenmesi nasıl geçer… gibi konuların araştırması içerisinde kendimizi buluyoruz. İşte bu nedenle, zaman kaybetmeden sizlere, saç elektriklenmesine karşı çözüm önerilerinden söz etmeye başlıyoruz:

Saç elektriklenmesi nasıl önlenir diyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey, saç yıkama işleminin tamamlanmasından sonra, durulama suyunun soğuk olmasının gerekliliğidir. Bu sayede saçlarınızda bulunan nem, saçlarınızın en dibine kadar işlenir, böylece saç elektriklenmesi önlenir. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde saçların parlak görünmesi de söz konusudur. Ancak soğuk kış günlerinde bu uygulamayı gerçekleştirirken hasta olmamaya dikkat etmeniz gerektiğini de hatırlatmayı ihmal etmeyelim.
Saç elektriklenmesine karşı çözüm arayan kişilerin yapmaları gereken bir diğer şey ise, baş havlusu ile saçı kurularken, sadece bir kere sıkılmasının gerekliliğidir. Bunun için kesinlikle saçlarınızı havlu ile ovalamamanız gerektiğini unutmalısınız. Havluyu saçınıza bir sefer sarmanızın sonrasında suyu sıkmak yeterli olacaktır; sonrasında o havludan hemen kurtularak saç elektriklenmesini önleyebilirsiniz.
Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi saç elektriklenmesine karşı çözüm saçın neminde gizlidir. Haftada en az bir sefer saça nem uygulaması gerçekleştirmek gerekmektedir. Bunun için bitkisel yağ, saç bakım kremi, ya da saçı nemlendirmek için hazırlanmış olan özel maskelerden yararlanabilirsiniz. Saç elektriklenmesini önlemenin en temel anahtarının nem olduğunu kesinlikle unutmamalısınız.
Saç elektriklenmesi nasıl önlenir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de saçların uçlarının düzenli olarak iki ayda bir kestirilmesidir. Bu şekilde kırık uçlardan kurtulabilirsiniz, ve savruk görünümün de ancak böylelikle önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle, saç elektriklenmesini önlemek için, kırık uçlu saçlardan mutlaka kurtulmanız gerekiyor demektir.
Saç elektriklenmesi nasıl geçer diyenler, saçlarına şekil verirken de, aynı bölgeye sadece bir kere yüksek ısının uygulanması gerektiğini unutmamalıdır. Bunun için saça, ısıdan koruyucu ürün kullanmayı da unutmamalısınız, aksi halde, saç elektriklenmesi nasıl geçer derken saçlarınızı yakma riskinizin bulunduğunu hatırlatmalıyız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.