Saç Elektriklenmesi İçin Ne Yapmalı?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte, Saç elektriklenmesine yine maruz kalmaya başladık… Saçlarımızı kendiliğinden kurutsak da sinüzit mi olsak, saç kurutma makinesi ile kurutsak da saç elektriklenmesine mi maruz kalsak? Yoksa, elektriklenen saçlar için çözüm yollarının neler olduğunu bilsek de, keyfimize mi baksak? En mantıklısı bu değil mi? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, saç elektriklenmesi için ne yapmalı sorusunun yanıtlarını bulabilirsiniz…

Saç Elektriklenmesi İçin Ne Yapmalı?

• Elektriklenen saçlar için çözüm önerilerinden ilki: Saçları çok sık şampuanlamamak… Duru su ile yıkarsanız da saçlarınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Tabi günlerce şampuan kullanmayın demek değil bu, ama bir kere şampuan kullandıktan sonra, bu sizi 2 – 3 gün idare edebilir… Şampuan saç elektriklenmesine neden olur, çünkü saçın yağ miktarını azaltmaktadır.

Elektriklenen Saçlar Ve Saç Elektriklenmesine Çözüm

• Havlu kullanarak saçlarınızı kurutmaya çalışmayın. Bu da saç elektriklenmesine neden olmaktadır. Havluyu saçlarınızda kullanmanızın amacı, saçtaki fazla suyu almaktır. Eğer söz konusu kullanımı abartırsanız, sadece su değil, saçınızın nemini de almış olursunuz. Bu da elektriklenmeye neden olabilir. İşte bu nedenle, saçınızdaki fazla suyu, havlu ile almak yerine, saçları hafifçe sıkarak almayı denemelisiniz.

• Yapmanız gereken bir diğer şey de, saçları fırçalamamaya dikkat etmek… Dolaşık olan saçınızı tarak ile, banyo sırasında, ya da banyodan sonra açabilirsiniz; ama fırça, ve fırçalama işleminden özellikle uzak durmanızda fayda var.

•Durulanmayan kremlerin de saç elektriklenmesini önlemeye yönelik etkili bir yanları bulunmaktadır. Yapmanız gereken, söz konusu kremleri, saçlarınıza, diplerden uçlara doğru uygulamaktır. Ancak saçlarınızın yağlı görünmemesi adına, durulanmayan krem kullanımını gereğinden fazla gerçekleştirmemelisiniz.

Elektriklenen Saçlar Ve Elektriklenen Saçlara Çözüm Önerileri

• Saç uçlarına yapacağınız bakım ile de saç elektriklenmesini önleyebilirsiniz. Saç uçlarınız kurursa kırılır… Söz konusu kırılmalar saç elektriklenmesine neden olur. Bu nedenle, saç bakım ürünlerini saç uçlarına özellikle uygulayın, ya da, Hindistan cevizi yağından bu anlamda destek almayı deneyin. Nasıl işe yaradığını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası