Saç Dökülmesinin Nedenleri Ve Saç Dökülmesi İçin Losyon

Bu yazımızda sizler için, öncelikli olarak saç dökülmesinin nedenlerinden söz edeceğiz. Saç dökülmesinin nedenlerini anlattıktan sonra, bir de, saç dökülmesinin çözümleri arasında yer alan bir formülü, saç dökülmesinin çaresi olarak sizlere aktarmaya çalışacağız. Böylelikle sizlerin, saç dökülmesi hakkında bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getirmeyi hedeflemiş olacağız. O halde öncelikle saç dökülmesinin nedenlerine bakalım:

Saç dökülmesinin nedenleri: Saç dökülmesinin nedenleri arasında ilk olarak genetik nedenlerden söz etmemiz gerekmektedir. Saç dökülmesinin nedenlerinden bir diğeri de hormonal faktörlerle alakalıdır. Bir takım hastalıkların da saç dökülmesinin nedenleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Kullanmış olduğumuz kalitesiz kozmetik ürünlerin de saç dökülmesine neden olduğunu belirterek, kozmetik ürünler yanlış olmasa dahi, bizim yanlış kullanımımızın da saç dökülmesine sebep olduğunu belirtmeyi unutmamalıyız.
Saç dökülmesinin nedenlerini bu şekilde sıralamamızın sonrasında, saç dökülmesinin çözümlerinden de söz etmemiz gerekmektedir. İşte, saç dökülmesinin çözümleri arasında yer alan saç dökülmesi için losyon önerisinden, sizlere bu yazımızda söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Peki saç dökülmesi için losyonu hazırlamaya yarayan malzemeler nelerdir?
Saç dökülmesi için losyon malzemeleri:
Bir bardak kolonya
Bir bardak içme suyu
40 gram ylang ylang yağı
20 gram Hint yağı
10 gram ardıç tohumu
15 gram biberiye
15 gram kekik
100 gram ısırgan otu
100 gram dul avrat otu
Saç dökülmesi çözümleri arasında yer alan saç dökülmesi için losyon önerisinin malzemelerinin sonrasında, hazırlanışını da sizlere şu şekilde aktarmamız gerekmektedir: Öncelikli olarak, bitkilerin tamamını küçük parçalara ayırın, sonrasında ise, bir koyu renk cam kavanoz içerisine koyarak, üzerine de kolonyayı, ve suyu ekleyin. Yağların kullanımı için henüz erken olduğunu unutmayın. Bu malzemeleri, evin en sıcak yerinde yirmi gün saklayın, ve daha sonra yağlarını ilave ederek karıştırıp, ardından da süzme işlemini gerçekleştirin. Süzme işlemini gerçekleştirdiğiniz anda saç dökülmesi için losyon hazır hale gelmiş olacaktır. Akşamları yatmadan önce, saçlarınıza parmak uçlarınızla yedireceğiniz saç dökülmesi için losyon, sabaha kadar saaçınızda kalmalı, sabah ise bitkisel bir şampuanla yıkanarak, uygulama her akşam, hazırlanan saç dökülmesi için losyon bitene kadar tekrarlanmalıdır. Saç dökülmesi için losyon bittiğinde, saç dökülmesinin de biteceği, uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası