Saç Dökülmesinin Durdurulması İçin Saç Dökülmesinin Doğal Çözümleri

Bu yazımızda sizlere, saç dökülmesinin durdurulması adına, saç dökülmesinin doğal çözümleri, ve saç dökülmesine doğal çözüm önerilerinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de saç dökülmesinin durdurulmasını istiyor; ve saç dökülmesinin doğal çözümlerini arıyorsanız, hiç zaman harcamadan saç dökülmesine doğal çözüm önerilerini sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Saç dökülmesine doğal çözüm için gerekli malzemeler:
Bir tatlı kaşığı biberiye yağı
Bir çorba kaşığı badem yağı
Bir çorba kaşığı zeytinyağı
Saç dökülmesinin doğal çözümleri için bu malzemeleri nasıl kullanmanız gerektiğine bakmak istersek ise, ilk olarak bu malzemeleri bir cezve içerisinde karıştırmanız gerektiğini belirtmeliyiz. Sonrasında ise, hafifçe ısıtmalı; ve saçlarınızın diplerine masaj uygulamalısınız. Masajın sonunda kalan karışımı da saçlarınıza uygulayarak bir bone ile saçlarınızı sarıp, bir saat kadar bu şekilde bekletmelisiniz. Sonrasında ise saçlarınızı, saç dökülmesinin durdurulması için bir şampuan ile yıkamanız önerilmektedir.
Saç dökülmesine doğal çözüm olması adına kullanılması gereken bir diğer malzeme listesi ise şu şekilde belirtilmektedir:
Bir tatlı kaşığı zeytinyağı
Bir tatlı kaşığı bal
Bir tane soğan suyu
Saç dökülmesinin doğal çözümleri arasında, bu malzemeler ile yapılması gereken işlem şu şekildedir: Malzemelerin tamamını bir kase içerisinde karıştırmalı, sonrasında ise elde edilen karışım ile saç diplerinize masaj uygulamalısınız. Bunun ardından ise saçlarınızı bir bone ile sararak bir saat kadar bekletmeniz gerekmektedir. Sonrasında, saç dökülmesinin durdurulması adına kullanılan bir şampuan ile saçlarınızı yıkamalı, ardından da saçlarınızı elma sirkesi karıştırılmış su ile durulamalısınız.
Saç dökülmesinin durdurulması için kullanılması gereken bir diğer malzeme grubu:
Bir çorba kaşığı aloe vera yağı
Bir tane yumurta
Saç dökülmesinin durdurulması için ilk olarak yumurtayı bir kase içerisinde çırpmalı, sonrasında da içerisine aloe vera yağını karıştırmalısınız. Bu işlemin ardından elde ettiğiniz karışımı ise saç diplerinize masaj ile uygulamalı, ve ardından da bir bone ile sararak yarım saat beklemelisiniz. Sonrasında saçlarınızı su ile durulamalı; ve saç dökülmesi için hazırlanmış bir şampuan ile yıkamalısınız.
Saç dökülmesine doğal çözüm olması için jojoba yağından da faydalanabilirsiniz. Bunun için iki çorba kaşığı jojoba yağını bir cezvede hafifçe ısıtın, sonrasında ise saç diplerinize masaj olarak uygulayın. Bunun ardından da bir bone ile sararak bir saat kadar bekletin. Ardından saçlarınızı bir şampuan yardımı ile yıkayabilirsiniz. Şampuanın saç dökülmesine karşı olması tercih sebebidir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası