Saç Dökülmesine Evde Ne İyi Gelir?

Saç bakımına özellikle dikkat eden kişiler için, saç dökülmesi çok büyük bir sorundur. Gerekli bakımı yapılan, bunun için bir çok zorluğa katlanılan, harcamalarda bulunulan ve sonrasında sırma gibi olması istenen saçlar için, saç dökülmesinin tercih edilmemesi tahmin edilebilirdir. Peki saç dökülmesine evde ne iyi gelir? Yazımız içerisinde sizlere, saç dökülmesine evde yapılan maskelerden söz edeceğiz.

Saç Dökülmesine Evde Ne İyi Gelir?

■ Hindistan cevizi sütü, içeriğinde bulundurduğu faydalı yağ asitleri, Potasyum ve Demir ile saçları nemlendirerek besler, hava kirliliği ve uygunsuz hava koşullarına karşı koruma özelliği gösterir. Bu nedenle, saç dökülmesi ve yıpranmasına karşı saçları besleme etkisi göstermektedir. Saç için keratin görevi de üstlenen Hindistan cevizi sütünü, her gün saç diplerinize uygulayın. Bir kaç saat beklemenin sonrasında, istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Evde Çözüm Önerileri

■ Saç dökülmesine evde yapılan maskelerden bir diğeri de yumurta maskesidir. Özellikle yumurta beyazının içeriğinde Çinko, Kükürt, Demir, Fosfor, Selenyum ve İyot bulunur ve bu güçlü içerik, yumurta maskesinin, yıpranan saçları onararak, dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını olanaklı hale getirir. Sağlıklı, parlak ve yumuşak saçlara da yine, doğru uygulanan bir yumurta maskesi ile sahip olabilirsiniz.

■ İçeriğinde yüksek oranda kükürt bulunduran soğan suyu da, saç dökülmesi için etkili bir diğer çözüm önerisidir. Saç dökülmesinin önemli nedenleri arasında, kafada bulunan ölü saç derisi yer almaktadır. Bu durum kan dolaşımının yavaş olması ile alakalıdır. Kan dolaşımı hızlanırsa sorun ortadan kalkar. Soğan suyu ise kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Bu nedenle hem saçınıza; hem de saç derisine soğan suyu uygulayarak saç dökülmesini önleyebilir, saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Soğan suyunun, saç dökülmesini önlemesinin tek nedeni kan dolaşımını hızlandırması da değildir. Antibakteriyel etkisi dolayısı ile saç dökülmesine neden olan bakterileri de yok eden soğan suyunu saçlarınıza haftada bir kere, bir kaç dakika uygulamanız ve sonrasında saçlarınızı şampuanlayarak yıkamanız yeterli olacak, hem de saçınızdaki soğan kokusunu giderecektir.

■ Patates suyunun içeriğinde A, B6 ve C vitaminleri ile, Niyasin, Kalsiyum, Manganez ve Fosfor bulunmaktadır. Saçlarınızın bu içerikler bakımından fakir olması, saçlarınızın ince telli, güçsüz ve kuru olmasına, dolayısı ile de kırılgan hal almasına neden olmaktadır. Bu sorunları patates suyu ile ortadan kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, saç diplerine taze patates suyu uygulamaktır. Bu sayede saçlarınız kurumaz ve kırılmaz.

Mevsimsel Saç Dökülmesi Zamanı

■ Limon suyunun pH değeri düşük olduğu için, hem saçlarınızın yağlanmasını önler, hem de ölü derilerden arınmayı olanaklı hale getirir. İçeriğinde bolca C vitamini ve diğer vitamin ve mineralleri bulunduran limon suyu, saç dökülmesine evde yapılan maskeler arasında kullanılacak olursa saç sağlığını destekler ve kepeklenme sorununu gidermeye de yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası