Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesi, çağımızın en önemli sorunları arasında yer alıyor, ve nedenleri genetikten başlayıp, strese, vitamin, mineral eksikliğine kadar da uzayabiliyor… Saç bakımına çok önem veren bizler ise, buna rağmen saç dökülmesi ile karşılaştığımızda, ne yapabileceğimizi şaşırır hale geliyoruz. Peki o halde, saç dökülmesi nasıl önlenir; ve saç dökülmesi nasıl durur sorularının doğal, ve uygulanması kolay yanıtlarını sizlerle paylaşmaya başlayalım…

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?
Saç Dökülmesi Nasıl Durur?

• Elma sirkesi, özellikle saç dökülmesini, yağlı saçları ile birlikte yaşayan kişilere, ve saçlarını uzatmayı hedefleuenlere öneriyoruz. Yapmanız gereken, suyun içerisine eklediğiniz elma sirkesini saçlarınıza uygulamak, saç derisine masaj yapıp, bu şekilde on dakika beklemek, ve sonrasında saçlarınızı durulamaktan ibaret… Saç dökülmesine neden olan yağı saçlarınızdan uzaklaştıran elma sirkesinin, saç derisinde kan dolaşımını hızlandıran etkisini de göz ardı etmememiz gerekiyor.

Mevsimsel Saç Dökülmesi Zamanı

• Hindistan cevizi sütünü, havuç suyunun içerisine karıştırıp, elde etmiş olduğunuz karışımı saçlarınıza uygularsanız, saçlarınız hem daha güçlü; ve sağlıklı, hem de dökülmelerden az etkilenir nitelikte iyi olacaktır.

• İki tane pancar kökünü alıp, su içerisinde ortalama on dakika kaynatın. Sonrasında soğumasını bekleyip, ardından da saçlarınızın durulama suyu olarak, hazırlamış olduğunuz pancar suyunu kullanın. Bu uygulamayı haftada en az iki kere gerçekleştirin.

• Yeni sıkmış olduğunuz sarımsak, ya da soğan suyunu saç derinize uygulayın. Ve bu şekilde yirmi dakika kadar bekleyin. Ardından, kokusu bol olan bu yararlı bitkilerin, istenmeyen kokusundan kurtulmak için saçlarınızı limon suyu ile durulayın.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

• Aloe vera jelini bir kase suyun içerisinde erimeye bırakın; ve sonrasında saçlarınıza, hazırlamış olduğunuz bu karışımı uygulayıp, ortalama on dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı durulayabilir; ve saç dökülmesi, ve buna bağlı saç kaybından kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası