Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu yazımızda sizlere, saç bakımı ile ilgili önemli detaylardan söz edeceğiz. Hepimiz sağlıklı, dökülmeyen saçlar, çoğumuz ise uzun saçlar istiyor, ancak sonrasında, saç bakımının zor olduğundan şikayet edebiliyor, gereken vakti; ve çabayı sarf edemediğimizi hissedebiliyoruz. Oysa saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler, hiç de zor şeyler değil, ve aslında saç bakımında nelere dikkat edilmeli sorusunun çok önemli yanıtları yok… Bu yazımızda sizlere, bu detayların neler olduğunu anlatacağız, sonrasında siz güne, sağlıklı, bakımlı görünen saçlarınızla “Merhaba” diyeceksiniz…

Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

• Saç bakımında dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, ne zaman saçlarınızı yıkayacağınızdır… Eğer bu işlemi sabah gerçekleştirirseniz, iki yönden sorun yaşarsınız, tam kurutamadığınız saçlarınızla, özellikle soğuk kış günlerinde dışarı çıkarsanız, yoğun baş ağrısı ile savaşmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun haricinde, saçlarınıza şekil vermeniz de zor olabilir. Bizim size, saç bakımı adına önerimiz, duşunuzu akşam, uyumadan önce almanız yönündedir.

• Saç bakımı adına pek çok kişinin merak ettiği bir diğer konu da, saçların elektriklenmesidir. Elektriklenen saçlarla başa çıkmak çok zordur. Bu nedenle, özellikle saçlarınızı kış aylarında tararken fırça kullanmamanız önerilmektedir. Fırça, saçlarınızın, olduğundan daha çok elektriklenmesine neden olmaktadır.

• Saçlarınızı her gün yıkamanızı ise kesinlikle önermiyoruz. Bizler yağlı saçları sevmiyor olabiliriz, ama şunu da unutmamamız gerekir ki, her gün saç yıkamak saça zarar verir, ve aslında saç kendi yağı ile de beslenmektedir. Bu nedenle, haftada 2, en çok da 3 kereden fazla saçlarınızı yıkamamanız önerilmektedir.

• Saç bakımında dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğerini ise, büyük ihtimalle bilmiyorsunuz, ama çarşafınız; ve yastığınız bu anlamda oldukça etkili… İpek; ve saten yastık; ve çarşaf kullanırsanız, hem saçlarınız uyandığınızda fazla dolaşmamış olacak, hem de bu nedenle kırılması önlenecektir. Hem bu sayede kendinizi prenses gibi de hissetmiş olursunuz, fena mı?

• Saçlarınıza düzenli olarak, bitkisel yağlar; ve vitaminler ile saç maskesi uygulayın. Pek çok vitamin, ve bitkisel yağın saça farklı yararları bulunmaktadır. Ve bunları deneyerek, hangisinin sizin saçınıza iyi geldiğini siz daha iyi anlarsınız. Bu nedenle, saçınızı tanıyın, neyin saçınıza iyi geldiğini bilin, ve ortalama 2 ayda bir saçlarınızdaki kırıkları aldırmayı da unutmayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası