Mayonez Maskesi Nasıl Yapılır?

Özellikle kış aylarında saçlarımız daha da kuruyup yıpranacak. Yaz aylarında yaşamış olduğumuz mevsimsel saç dökülmesinden kurtulduğumuzu tam düşünürken, kış geldi ve saç kurutma işlemleri, havaların kuru ve soğuk olması gibi durumlar dolayısı ile bu sefer de saçlarımız nemini kaybedip kurumaya, yıpranmaya, elektriklenmeye başladı. Bu sorunları çözmek için bize doğal bir nemlendirici gerekiyor ki o da, içerisinde herhangi bir kimyasal bulundurmayan, sirke ve yumurta ile hazırlanan mayonez maskesi. Pek çok kişi mayonez maskesinin saç rengini açıp açmayacağını, yeni saç çıkartıp çıkartmayacağını merak ediyor. Pek çok kişi ise mayonez maskesi nasıl yapılır, mayonez maskesi nasıl uygulanır sorularının yanıtlarını öğrenmek istiyor. Biz de bu nedenle bu yazıyı sizler için hazırlamak istedik.

Mayonez Maskesi Nasıl Yapılır?

* 3 çorba kaşığı zeytinyağı
* 1 tane yumurta
* 4 kaşık mayonez

Saçınızın uzunluğunz göre malzemelerin ölçülerini birebir arttırarak mayonez maskesini daha çok hazırlayabilir ve tüm saçınıza daha rahat yedirebilirsiniz. Yapmanız gereken ise bütün malzemeleri birbirleri ile iyice karıştırmak.

Mayonez Maskesi Nasıl Uygulanır?

Yapmanız gereken tek şey, hazırlamış olduğunuz maskeyi saçlarınıza uygulamak ve ardından başınıza bir bone ya da poşet geçirerek yarım saat beklemek. Belirtilen sürenin sona ermesinin ardından saçlarınızı bol şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Ardından, saçınızda hem yağ kalıntısı hem de ağırlaşma olduğunu hissedebilirsiniz. Ancak bu hissin size, saçlarınızı geri yıkamanız gerektiğini düşündürmesine izin vermemelisiniz. Bu şekilde saçlarınızı bir gün bekletin, sonrasında ise yeniden yıkayabilirsiniz. Unutmayın ki mayonez maskesinin amacı saçlarınızı nemlendirmek. Bu nedenle, maskenin görevini yapabilmesi için, saçınızın kendi yağ salınımını gerçekleştirmesine izin vermelisiniz.

Pek çok kişinin aklında, mayonez maskesi saç rengini açar mı sorusunun yanıtı bulunmaktadır. Tamamen doğal malzemelerden hazırlanmış olması dolayısı ile mayonez maskesinin saç rengini açmadığını, çünkü saç kimyasında bir değişime neden olmadığını belirtmeliyiz. Ama saçların daha parlak ve canlı görünmesini olanaklı hale getirdiği doğrudur.

İçeriğinde zeytinyağı ve yumurta bulundurması dolayısı ile saçlarınızın daha gür ve sağlıklı olmasını sağlayan mayonez maskesi, sağlıklı saç uzamasını olanaklı hale getirmektedir. Ancak eğer bu etkilerden yararlanmak ve özellikle de dökülen saçlarınızın yerine yenilerinin gelmesini istiyorsanız, mayonez maskesini haftada en az iki sefer gerçekleştirmelisiniz.

Peki mayonez maskesi kullananlar, kullandıkları bu maskeden ne kadar memnunlar? Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, herkesin bu maskeden memnun olduğunu, ancak pek çok kişinin uygulama şeklinin birbirinden farklı olduğunu görüyoruz. Sonuç ise aynı: Kuru, sert, yıpranmış ve lastik gibi uzayan saçlar, mayonez maskesini kullananların bir kaç uygulamasının ardından sağlıklı ve gür saçlar haline geliyor. Yani mayonez maskesi oldukça etkili sonuçları gündeme getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası