Mayonez İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Mayonez İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Mayonez, genellikle sevdiğimiz, yemeklerimize lezzet veren garnitürler arasında yer almaktadır. Damağımız onun lezzetini severken, saçlarımız da, içeriğinde bulunan malzemelerin bileşenini sevmektedir. Bu yazımızda sizlere, mayonezin saça faydalarından söz ederek, mayonez ile saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları hakkında bilgileri aktarmaya çalışacağız… Dilerseniz zaman kaybetmeden, mayonez ile saç bakımının neden, ve nasıl yapılması gerektiğini sizlere aktarmaya başlayalım…

Mayonezin Saça Faydaları

Saçlarımız, güzelleşmek uğruna yaptırdığımız boya; ve fönler, ya da, doğal hayatımızda gereksinim duyduğumuz güneş nedeni ile yıpranmakta, ve buna bağlı olarak da kurumaktadır. Bu durumun sonucu olarak saçlarımızın kırılmasına da şahit oluruz ki bu durum, saç kırıklarının düzeltilmesi adına saçlarımızın uçlarının alınmasına, dolayısı ile de saç uzamasının önüne geçmeye neden olmaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı kullanılan mayonezin saça faydaları, saçların nemlenmesi, kırılmaların önlenmesi, ve saç uzamasının kolay, ve daha kısa sürede gerçekleşmesi… şeklinde özetlenmektedir. Mayonezin saça faydaları bu denli önemli olduğuna göre, mayonez ile saç bakımı yapmalıyız, ama nasıl?

Mayonez İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Mayonez ile saç bakımı için, saçlarınızın uzunluğuna göre, üç ya da dört yemek kaşığı mayonez, bir tane yumurta, iki yemek kaşığı badem yağı kullanmanız önerilmektedir. Mayonez ile yumurtayı, oda sıcaklığındalarken sürekli karıştırarak birbirine yedirin. Bu arada karışımın içerisine badem yağını da, karıştırma işlemine devam ederek ekleyin. Ardından, saçlarınızı ıslatın, sonrasında fazla suyu havlu ile alıp, mayonezi tüm saçınıza kolay bir şekilde dağıtabilmek için saçlarınızı tutamlara ayırın.

İlk önce saç köklerinize masaj yaparak, on dakika boyunca mayonezi uygulayın. Sonrasında köklerden uçlara doğru mayonezi tüm saçınıza güzelce yayın. Saç uçlarınızın çok kırılgan olduğunu, ve bu nedenle o bölgelerin komple mayonez kaplı olduğundan emin olmayı unutmayın. Son olarak da tüm saçınızı başınızın üzerinde toplayıp, bir poşet ile kapatın. Bu şekilde en az bir saat, mümkünse iki saat bekleyin.

Ardından saçlarınızı ılık su ile durulayın; ve saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın.

Mayonez İle Saç Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Ortalama bir hafta ile, bir aylık aralıklarla, mayonezi saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu süreyi siz belirlemelisiniz, ölçü alacağınız şey ise, saçlarınızın ne kadar yıprandığı olmalıdır…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.