Maden Suyu İle Saç Yıkanır Mı?

Bizler yavaş yavaş doğala olan ilgimizi arttırmaya başlamış olsak da, Anadolu’da kadınlar çok uzun zamandan bu yana maden suyu ile saç yıkama geleneğini sürdürmekte ve maden suyunun saça faydalarından yararlanmaktalar. Maden suyu ile sütü karıştırıp cildine uygulayan ünlüler bu sayede, hem cilt bakımı yaparak ciltlerinin pürüzsüz görünmesini sağlıyor; hem de karışımın cildi nemlendirme etkisinden yararlanıyorlar. Peki maden suyu ile saç yıkanır mı? Evet, hem de nasıl güzel yıkanır…

Maden Suyu İle Saç Yıkanır Mı?

Maden suyu ile saç yıkamanın, saça çok önemli faydaları bulunmaktadır. Bu faydalar arasında saç uzatma etkisi yoktur; ama saçların hem diplerini; hem de uçlarına kadar kendisini besleyen maden suyu, var olan saçları güçlendirerek, saça bakım yapma etkisi gösterir.

■ Maden suyunun saça faydalarından ilki, saçtaki kepeklenmeyi önlemesidir. Saç dipleri nemini kaybederse kurur ve kepek olarak dökülmeye; bizleri de rahatsız etmeye başlar. Ancak saçları yıkamanın sonrasında maden suyu ile durularsanız, kepeklenme probleminden kurtulabilirsiniz. İlk yıkamada dahi olumlu sonucunu görebileceğiniz maden suyu ile saç yıkamayı haftada bir kaç sefer gerçekleştirirseniz, çok olumlu etkileri olduğunu daha iyi fark edebilirsiniz.

■ Saç derisinin pH seviyesinin dengelenmesini sağlar ve saçları, içeriğindeki mineral ve proteinler ile güçlendirirken maden suyu saç dökülmesini önler. Saçların daha sağlıklı ve parlak olmasını olanaklı hale getirir.Her bir saç telini tek tek yumuşatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası