Limonun Saça Etkisi Nedir?

Limon, içeriğinde bulundurduğu C vitamini dolayısı ile kış aylarında sağlık için, bunun dışında da yemeklere lezzet katmak adına kullanılan turunçgiller arasında yer almaktadır. Sadece meyvesi de değil, limonun kabuğundan ayrı, yağından ayrı faydalanılır. Kadınlar saç rengini açmak için limonu kullanırlar; çünkü bu sağlıklı meyve asitli içeriği ve C vitamini ile saç renginin açılmasında etkilidir. Peki limonun saça faydaları arasında sadece saç rengini açmak mı yer alır? Yani bu sağlıklı meyve, sadece saçlarda güzelliğe ve görünüme mi hitap eder? Limonun saça etkisi nedir? Limonun saça faydaları nelerdir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz.

Limonun Saça Faydaları Nelerdir?

■ Limonu saç derisine uygulamanız halinde kan dolaşımını saç derisinde arttırmış olursunuz. Dolayısı ile daha fazla Oksijen saç derisinde mevcut hale gelir. Bunun sonrasında saç dökülmesi önlenmiş olur ve saçlarda daha gür bir görünüm ortaya çıkar. Bununla birlikte, saç derisindeki konak ve diğer problemler de limon kullanımı ile ortadan kalkar.

■ Limonun saça etkisi nedir sorusunun yanıtlarından bir diğeri ise saçtaki yağlanmaları önlemesidir. Bunu, limon suyunu kullanmakta olduğunuz şampuana ekleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Mikrop ve bakterileri öldürecek olan limon aynı zamanda yağ hücrelerinin fazla yağ üretmesini de engellemiş olur ve sağladığı yağ dengesi ile saçlarınızın daha geç kirlenmesini olanaklı hale getirir.

■ Limonun saça faydalarından bir diğeri de, saç köklerini güçlendirmesidir. Dolayısı ile daha güçlü ve hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Kepeklenmeyi önleuebilen limon aynı zamanda, parlak ve canlı görünen saçlara sahip olmanızı da olanaklı hale getirir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, limon suyunu biraz su ile seyrelterek, haftada bir kaç kez saçlarınıza uygulamaktan ibarettir.

■ Saç derisine ya da saçlarınıza limon ile, fazla baskı uygulamadan, dairesel hareketlerle yapacağınız masaj, saç derisindeki yanma ve kaşıntı hissinin azalmasını da sağlayacaktır. Sonrasında saçlarınızı bitkisel bir şampuan ile yıkamanız önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası