Kuru Saç Tipi Ve Kuru Saçlar İçin Bakım Önerisi

Bu yazımızda sizlere, kuru saçlar için ne yapılabilir sorusunun yanıtları arasında yer alan yumurta maskesinden söz edeceğiz. Öncelikli olarak kuru saç tipi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Bunun sonrasında ise, kuru saçlar için ne yapılabilir sorusunun yanıtı olan kuru saçlar için bakım önerileri arasında yer alan yumurta maskesini sizlere aktarmaya çalışacağız… Öncelikle kuru saç tipini tanıyalım:

Kuru saç tipi için vereceğimiz bilgilerde öncelikli olarak kuru saçın nedenlerini sizlere aktarmamız gerekmektedir. Kuru saçın nedenlerinin iki ana unsur olarak belirtilebileceğini hatırlatmalıyız: kişinin saç diplerinde bulunan yağ bezleri, ve dış etkenler kuru saçın nedenleri arasında yer almaktadır. Kuru saçın nedenleri arasında çok sık fön kullanmak da yer almaktadır. Rüzgarın da kuru saçın nedenleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Perma gibi bir takım etkenler; hatta saç boyası da kuru saçın nedenleri arasında sayılmaktadır.
Kuru saç tipinin anlaşılması için saçın görünümüne bakmak gerekmektedir. Bakımsız bir görünüme sahip, mat olmakla birlikte parlaklığından eser kalmamış olan saç tipinin kuru saç tipi olduğunu belirtebiliriz. Kuru saçlar için bakımın iyi bir şekilde gerçekleştirilmesi, Kuru saç tipinin düzenli yıkanması, ve bunun yanında kuru saçlar için şampuan seçiminin de doğru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Her ne kadar kuru saçlar için şampuan seçimi hakkında bilgi sahibi iseniz de, nemlendirme etkisinin yüksek olması gerektiğini sizlere bir sefer daha hatırlatmak isteriz. Kuru saç tipinin, şampuan sırasında çok iyi bir şekilde durulanması gerekmektedir.
Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, kuru saçlar için bakım uygulaması gerçekleştirirken yumurta maskesinden yararlanabilirsiniz. Kuru saçlar için bakım sırasında uygulanacak yumurta maskesinde, iki tane yumurtanın sarısı, limon suyu, ve iki yemek kaşığı ayçiçek yağı ile karıştırılarak saça uygulanır, sonrasında ise 15 dakika beklenip ardından saçın temizlenmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası