Kızıl Boyalı Saç Bakımı

Kızıl Boyalı Saç Bakımı

Kızıl saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtını ilerleyen bölümlerde paylaşacağımız ipuçları ile sizlere aktaracağız. Her yıl moda olan ve özellikle beyaz tenli kadınlara yakışan kızıl boyalı saç bakımının çok zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Özellikle saç renginiz solmaya başladıysa, kızıl saç bakımı için vereceğimiz ipuçlarını uygulayarak onların daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

■ Kızıl boyalı saç bakımının belki de en önemli detayı, kullanacağınız şampuan ve saç kremini doğru seçmektir. Saç kremini her yıkamada kullanmanız, saçlarınızın daha yumuşak ve sağlıklı görünmesi adına önemlidir. Ancak bu noktada hem şampuan; hem de saç kreminin boyalı saçlar için olduğundan emin olmanız çok önemli.

■ Kızıl saç bakımında dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da kullanmanız gereken saç maskesidir. Haftada en az bir kere uygulamanız gereken saç maskesini saç dipleri hariç tüm saçınıza sürebilirsiniz. Bu maskeler saça ihtiyacı olan nemi sağlamaları adına önemlidirler. Böylece kızıl boyalı saçlarınızın solmasını önlemiş olursunuz.

■ Kızıl saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, saçların yıkanacağı su sıcaklığının doğru ayarlanması gerektiği. Aslında sadece kızıl değil, tüm saçların sıcak su ile yıkanmasının önlenmesi gerekiyor, çünkü sıcak su saçların güç kaybı yaşamasına neden oluyor. Ancak bir de kızılın çok hassas bir renk olduğunu düşünürsek, renkte solmalar da yine sıcak su ile yıkama sonrasında ortaya çıkıyor. Bu nedenle su sıcaklığının soğuğa yakın olması gerektiğini unutmayın.

■ Kızıl boyalı saç bakımı sırasında saçlarınıza maşa kullanımını da sınırlandırmanız gerekiyor. Tıpkı sıcak su kullanımındaki sıcak etkisi gibi maşa kullanımındaki sıcak etkisi de saçlarınızın güç kaybı yaşamasına neden olacaktır. Aynı zamanda saç renginiz bozularak parlaklığını yitirecektir. Saç kırılmalarına da neden olan kızıl saç bakımında, maşa kullanımı hem saç modelinize; hem de saç renginize zarar vereceği için önerilmiyor.

■ Saçlarınızı yıkadıktan sonra, onları havlu ile kurulamaktan vazgeçin. Havlu ile kurulama işlemi sadece kızıl saç bakımına zarar vermekle kalmayıp, saçların kırılmasına da neden olur. Ancak pamuklu bir tişörte sardığınız saçlarınız, zaten suyunu kendiliğinden bırakacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.