Kına İle Kahverengi Saç Elde Etme Kızıl Saç Elde Etme

Kına ile kahverengi saç elde etme ve kına ile saç boyama son zamanlarda oldukça gündemde. Bugünlerde pek çok kadın saç boyama işlemini hazır olarak satılan saç boyaları ile hatta tüp boyalarla gerçekleştiriyor. Ve bu durumda saç boyamak oldukça da kolay oluyor. Oysa ki saç boyamanın pek çok zararı olduğunu bilen kadınlar, hamilelik dönemlerinde kesinlikle saç boyası kullanmıyorlar.

Bunun nedeni, bebeğin, saç boyası içerisinde bulunan maddelerden etkilenmemesi. Peki bizlerden önce, anneannelerimiz, babaannelerimiz saç boyama işlemini sizce nasıl gerçekleştiriyorlardı? Yanıtı hepimiz de biliyoruz aslında öyle değil mi?

Kına ile saç boyama diye de bir şey var… Saç boyasının tüm olumsuzluklarından bizleri koruyan, kurtaran… O halde, biraz eskiye dönüş yaparak, kına ile saç boyama hakkında bilgiler verelim sizlere… Bakalım kına ile kahverengi saç elde etme işlemi nasıl yapılıyor…

Ancak MaviBoncuğum içerisinde daha önce değindiğimiz, kına ile saç boyama konuları hakkında bilgileri de aktaralım ve ilginizi çeken konuları bu şekilde daha kolay okuyabilir.

Kınanın saça faydaları
Kına ile kahverengi saç boyama
Kına ile saç boyama nasıl yapılır?
Kına ile nasıl saç boyanır?
Kına ile zaç boyama
Kınanın faydaları

Kına İle Kahverengi Saç Elde Etme

Kına ile kahverengi saç elde etme ve kına ile saç boyama işleminde, saç rengini kolaylıkla verebilmeniz mümkün. Aynı durum kına ile kızıl saç elde edebilmeniz konusunda da geçerli. Peki kına ile saç boyamada bu farkı nasıl yaratacaksınız?

Kına İle Kahverengi Saç

Kına İle Kahverengi Saç Elde Etme

Kına ile kahverengi saç ve kına ile kızıl saç için, kullanacağınız kınanın ölçüsü ve içine ekleyeceğiniz diğer malzemelerin ölçülerini bilmeniz yeterli. İsterseniz kına ile saç boyama ile ilgili sizlere bilgilerimizi aktaralım. Ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Kına ile saç boyamada, kına ile kahverengi saç elde etme adına şu formülü uygulamanız gerekmektedir. İki fincan kınanın içerisine bir fincan kaynar halde su ve bir çorba kaşığı da sirke ilave etmelisiniz. Daha sonra bu malzemeleri karıştırarak bir macun kıvamına getirmeli, ardından da karışımı hazırladığınız kabı, içerisine su girmemesine dikkat ederek, sıcak su ile dolu olan başka bir kabın içerisine koymalısınız.

Hazırlamış olduğunuz karışım burada iyice ısınmalı. Sonrasında kabı sıcak suyun içerisinden almalı ve soğumasını beklemelisiniz. Kına ile kahverengi saç için hazırlamış olduğunuz karışımı saçınıza iyice yaymalı ve başınızı bir tülbent yardımı ile sararak üç saat bu şekilde beklemelisiniz.

Belirtilen sürenin dolmasının ardından saçlarınızı iyice yıkamalı ve kınadan arınmasını sağlayarak, elde ettiğiniz kına ile kahverengi saçı gönül rahatlığı ile kullanmalısınız.

Koyu Kahverengi Saç Kınası

Koyu kahverengi saç kınası saçlar üzerinde hiç bir olumsuz etkiye sahip değildir. Alerjik problemleri dolayısı ile saç boyatmaktan korkan kadınlar, kınayı saçlarına rahatlıkla uygulayabilirler. Hiç bir zararı olmayacağı gibi kınanın saça faydaları da söz konusudur. Peki bu faydalar arasında neler var?

Kınanın Saça Faydaları

Koyu Kahverengi Saç Kınası

Hepimiz saçlarımıza zaman zaman maske ve saç bakım ürünleri uygularız. Ancak bunların tamamına yakını kimyasal etkilere sahiptir. Dolayısı ile belirli bazı faydaları haricinde zararları da söz konusudur. Kına ise saç derisinden uçlarına kadar çok önemli yararlar sağlamaktadır.

Ancak kadınlar saçlarında kına kullanmaya,eğer farklı bir saç boyası kullanıyorlarsa korkarlar. Eğer saçlarınızı da kına ile boyuyorsanız, rahatlıkla onların faydalarından yararlanabilirsiniz. Koyu kahverengi saç kınası, şu faydaları sağlamaktadır:

• Saç köklerini sağlamlaştırır ve kopma ile saç dökülmesini önler.

• Uzun zaman saç boyasına maruz kalmış saçlarda ortaya çıkan kırılma ve yanmaları telafi eder.

• Saçların daha canlı ve yoğun görünmelerini sağlar.

• Saç derisinde bulunan kepek ve egzama gibi sorunların çözüme kavuşmasını sağlar.

• Saçlar kınanın saça faydaları sayesinde daha parlak görünürler.

Kına, saçlara ihtiyaç duyduğu nemi de sağlamaktadır.

Kına İle Çikolata Kahve

Kına ile çikolata kahve saç rengi elde etmenin yolu verdiğimiz tarifleri uygulamaktan geçer. Ancak bunun yanında, kınayı çay demi ile karıştırırsanız daha başarılı sonuçlar elde edebileceğinizi de belirtmeden geçmemeliyiz. Fakat istediğiniz açık kızıl bir ton ise soğan kabuğu suyundan faydalanmalısınız.

Kına ile çikolata kahve açık ton elde etmek için soğan kabuğunu su içerisinde haşlamalı ve ardından da kabuklarını süzdüğünüz soğan kabuğu suyunu kına ile karıştırmalısınız. Kızıl mor tonlar için ise patlıcan suyunu kullanmalısınız. Bunu yapmak için de patlıcanların kabuğunu soyup az bir su ile haşlamalı ve sonra elde ettiğiniz mor suyu kına ile karıştırmalısınız.

Kına İle Kızıl Saç Elde Etme

Kına ile kızıl saç elde etme: Kına ile saç boyamada kına ile kızıl saç için sizlere iki yöntemden söz edeceğiz. Kına ile kızıl saç için, yukarıda belirtmiş olduğumuz karışımı hazırlamalı fakat kına ile kahverengi saç için beklettiğiniz üç saatten daha uzun süre, kına ile saç boyama işleminde beklemeniz gerekmektedir.

Yani, kına ile kızıl saçta şunu yapabilirsiniz: yukarıdaki formülü saçınıza uyguladınız, saçınızı tülbent ile sardınız; ortalama beş ya da altı saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kına ile kızıl saç elde etme adına bir diğer önerimiz ise şudur: bir fincan kınaya bir buçuk fincan papatya ilave edilerek elde edilen karışım ile kına ile saç boyama işlemi gerçekleştirilirse, kına ile kızıl saç elde edilmiş olur…

Kına ile saç boyama işleminde, bir diğer alternatifiniz ise kına ile kestane saç… Kına ile kestane saç için yapmanız gereken işlem, bir ölçü kınanın içerisine üç ölçü papatya karıştırarak saçların bu karışım ile kına ile saç boyama işlemine tabi tutulmasıdır.

Gördüğünüz gibi kına ile kahverengi saç elde etme ve farklı renkler elde etme adına kullanmanız gereken formüllerin her biri diğerinden farklıdır.

Eski Yorumlar
 1. gülcan
 2. selin
 3. Ayşen
  • Scelik
   • Deniz
    • Anonim
 4. Anonim
  • Almina
   • Anonim
 5. sev
  • merve
   • Scelik
 6. şadiye
  • eliff

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.