Kepekten Nasıl Kurtulabilirim?

Aramızda pek çok kişinin kepekten kurtulmak için ne gibi yöntemlere başvurabileceğini araştırdığını biliyoruz. Kepek sorunu öyle bir sorun ki, bazı kadınlar, koyu renk kıyafet kullanmaktan dahi korkuyor; çünkü saçlarındaki kepeğin dökülerek giyside görünür hale geleceğini biliyorlar. Ancak kepekten kurtulmak için herkes, bu amaca yönelik üretilen şampuanları kullanmak istemeyebiliyor. Peki kepek nasıl geçer? Kepekten nasıl kurtulabilirim diyor musunuz? İşte sorularınızın yanıtları:

Kepekten Nasıl Kurtulabilirim?
Kepek Nasıl Geçer?

■ Saçlarınızı yıkamak için ıslattığınızda, şampuan uygulamadan önce, iki kaşık elma sirkesini saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Ardından on dakika bekleyin. Ve sonrasında saçlarınızı şampuanlayarak her zamanki gibi yıkayın.

■ Kepekten kurtulmak için sirke ile uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de şudur: Saçlarınızı şampuan ile yıkayıp, sonrasında, iki bardak soğuk durulama suyuna, bir fincan elma sirkesi karıştırın. Bu karışımla saçlarınızı durulayabilirsiniz. Ancak bu yöntemde, saçlarınızın sirke kokacağını unutmamalısınız.

Kepek Problemi Ve Kepeğin Oluşma Nedenleri

■ Üç tane aspirini, kullanacağınız şampuanın içerisine karıştırın. Ve saçınızda şampuanınızı ortalama dört dakika bekletin. Eğer saçlarınız çok gür değilse, üç yerine iki aspirin de kullanabilirsiniz.

■ Saçlarınızı yıkamadan önce, başınıza sofra tuzu dökün ve bu şekilde masaj yapın. Var olan kepeği saçlarınızdan döktüğünü görebileceksiniz.

■ Saçlarınızı yıkadıktan sonra, durulamak için bir kere ağız gargarası kullanın. Bu şekilde iki dakika bekleyip, ardından da saçınızda bulunan ağız gargarasını durulayarak saç yıkama işlemini tamamlayın.

Evde Kepek Tedavisi Ve Kepeğe Evde Çözüm Yöntemi

■ Başınıza bir avuç karbonat dökün ve saçınıza masaj yaparak yedirin. Bu şekilde ortalama beş dakika bekleyin. Sonra da saçlarınızı durulayın. Karbonat kullanımından sonra şampuan kullanmamanız gerektiğini ve bu uygulamayı haftada üç sefer yapabileceğinizi belirtelim. Uygulama sonrasında saçlarınız önce biraz kuru gibi duracak olsa da, sonrasında eski nemini yeniden kazanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası