Kalıcı Fön Nedir? Kalıcı Fönün Zararları Ve Kalıcı Fön Fiyatları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere kalıcı fön hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikli olarak kalıcı fön nedir sorusunun yanıtını vererek kalıcı fön hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamayı amaçlıyoruz. Sonrasında ise, kalıcı fön nasıl çekilir; ve kalıcı fön ne kadar sorusunun yanıtı olan kalıcı fön fiyatlarını sizlere aktarmaya çalışacağız. Yani gündemimiz geniş; ancak öncesinde, kalıcı fön nedir sorusunun yanıtını sizlere aktaralım:

Kalıcı fön nedir? Kalıcı fön sayesinde, saçların üç ay boyunca, şeklinin hiç bozulmaması; ve saçların canlı; aynı zamanda da bakımlı görünmesi amaçlanmaktadır. Brezilya’da bulunan kalıcı fönün bulunma hikayesi ise, farkına varılan, havadaki nem oranı; ve saçın şeklinin, saç şekillendirme işleminde olumsuz etki göstermesi şeklinde bir bulgu elde edilmesidir. Bunun sonucunda, kalıcı fön kavramı ortaya çıkmış, ve olumsuzlukların ortadan kaldırılması suretiyle saç şeklinin üç ay boyunca hiç bozulmaması olanaklı hale getirilmiştir.
Kalıcı fön uygulaması, pek çok ünlü oyuncu, manken gibi kişiler tarafından son zamanlarda sık olarak uygulanmaktadır. Peki kalıcı fön ne kadar? Kalıcı fön fiyatları hakkında ortalama bir rakam vermek istediğimizde, kalıcı fön ne kadar sorusunun yanıtı olan kalıcı fön fiyatlarının, ortalamada 300$ civarında olduğunu söyleyebiliriz. Kalıcı fön ne kadar sorusunun yanıtları arasında yer alan kalıcı fön fiyatlarına şu şekilde yorum getirmemiz gerekmektedir: saçlarımıza kalıcı fön yaptırmasak, ve iki günde bir saçlarımıza fön çektirsek, ortalama bir kuaförde ise fön fiyatının 7 TL gibi bir rakam olduğunu düşünsek, üç ayda 45 sefer fön çektirmemiz gerekir. 45 x 7 = 315 TL gibi bir rakam elde ederiz. Saçlarımıza fön makinesi ile iki günde bir uygulanan kuvvetli ısının zarar vereceğini, bununla birlikte, iki günde bir, günümüzün en az yarım saatini kuaförümüze ayırmak zorunda kalacağımızı düşünecek olursak, kalıcı fön ne kadar sorusunun yanıtı olan kalıcı fön fiyatlarına baktığımızda, katlanılabilecek bir rakam olabileceğini rahatlıklka görebiliriz.
Peki kalıcı fön nasıl çekilir? Kalıcı fön nasıl çekilir sorusunun yanıtının beş farklı aşamadan oluştuğunu belirtelim… Ama, durun, hemen panik yapmayın, kalıcı fön nasıl çekilir sorusunun yanıtı beş aşamadan da oluşuyor olsa, kalıcı fön işleminin uygulanması için gerek duyulan süre sadece bir saattir. Tabi bu süre sizin kuaförünüzün elinin kalıcı fön yapmaya ne kadar alışık olup olmadığı ile de alakalı olarak değişebilir.
O halde lafı fazla uzatmadan soralım: kalıcı fön nasıl çekilir? Kalıcı fön için, öncelikle saça, formaldehid; ve keratin uygulanıyor, sonrasında ise saçın ütülenmesi işlemi gerçekleştiriliyor. Kalıcı fön uygulamasının bu şekilde gerçekleşmesi sayesinde, saç parlaklık kazanarak yumuşuyor. Bunun yanında, kalıcı fön sayesinde, saç, neme karşı gelişen olumsuz etkilerinden kendini koruyor. Bunun yanında, kalıcı fönün saçların elektriklenmesini önlediğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Kalıcı fönün zararları ise, sizin, kalıcı fön uygulamasını, az önce de belirtmiş olduğumuz gibi, işinde uzman bir kişiye yaptırmış olmanız halinde gündeme gelmiyor. Fakat, siz, eğer kalıcı fönü işini iyi yapamayan bir kişiye yaptıracak olursanız, formaldehid, ve keratin isimli kimyasalların karıştırılması işleminşi yanlış yapacak olan kuaförünüz, sizin, saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmanıza neden olabileceği gibi, kalıcı fönün zararları arasında yer alan saç dökülmesi o kadar kuvvetli olabilir ki kel dahi kalabilmeniz söz konusu hale gelir. Bu nedenle, kalıcı fönün zararlarına maruz kalmamak için, kalıcı fön uygulamasını, alanında uzman bir kişiye gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Latest Comments
  1. trenvay

    cok güzel anlatmisiniz tesekür ederim bende kalici fön yaptirmak isterdim.

    selamlar sibel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası