Jojobanın Saça Faydaları Ve Bitkisel Saç Kremi Kullanımı İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizlere ilk olarak jojobanın saça faydalarından söz edeceğimizi belirtmeliyiz. Jojobanın saça faydalarının sonrasında ise, bitkisel saç kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtı ile birlikte bitkisel saç kremi yapımını öğreneceksiniz. Bunun yanında, bitkisel saç kremi kullanmanın size sağlayacağı faydaları da yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Son olarak da bitkisel saç kremi kullanımını anlatacağız. Kısacası vereceğimiz bilgiler yoğun. Bu nedenle, zaman kaybı yaşamadan jojobanın saça faydalarını anlatarak başlayalım:

Jojobanın saça faydaları: Jojoba her şeyin öncesinde yeni saç çıkmasında önemli katkı sağlamaktadır. Saçı besleyen jojobanın saça parlak bir görünüm verdiğini de belirtmemiz gerekmektedir. Saçın, ve saç derisinin nemlenmesini sağlamak da jojobanın saça faydaları arasında yer almaktadır. Jojobanın saça faydalarından bu etkileri dolayısı ile yararlanmak isteyenlerin, bitkisel saç kremi kullanımı gerçekleştirmeleri adına, biraz sonra bitkisel saç kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtını vererek bitkisel saç kremi yapımını anlatacağız.
Neden bitkisel saç kremi kullanmamız gerektiğine bakmak istersek: bitkisel saç kremi kullanımı sayesinde saçlarımıza daha kolay şekil verebileceğimizi, bu sayede saçımızın hem daha yumuşak; ve hem de düz olacağını bilmemiz gerekmektedir. Bitkisel saç kremi yapmak için ihtiyaç duyacağımız malzemeler şu şekildedir:
On damla E vitamini yağı
Bir çorba kaşığı jojoba yağı
Bir bardak gül suyu
Bu malzemeleri temin etmenizin sonrasında, artık bitkisel saç kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan bitkisel saç kremi yapımını anlatmaya başlayabiliriz: İlk olarak bir kabın içerisine kaynamakta olan su konulmalı, bu kabın içerisine de başka bir kap konularak içerisine gül suyu ilave edilmelidir. Kabın içerisine, kaynamakta olan suyun girmesi önlenerek yavaş bir şekilde gül suyunun ısıtılması sağlanmalıdır. Gül suyunun ısınmasının sonrasında aynı kaba jojoba yağı da eklenmelidir. Daha sonra blender içerisine döküp, E vitamini yağını da ekleyerek çok hızlı bir şekilde iki dakika karıştırılması gerekmektedir. Bu işlemin sonrasında artık bitkisel saç kremi hazırlanmıştır.
Bitkisel saç kremi kullanımının şu şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir: Saçın ilk önce sıcak su ile ıslatılması, sonrasında da masaj yapmak sureti ile hazırlanan bitkisel saç kreminin hem saça; hem de saç derisine uygulanması gerekmektedir. Bitkisel saç kremi saçınızda ne kadar uzun süre kalırsa, o kadar fazla etki göreceğinizi belirtmeliyiz. Daha sonra, hazırlamış olduğunuz bitkisel saç kremini sıcak su ile saçınızdan durulamanız gerekmektedir. Son olarak saçınızı hafifçe şampuanlamalı; ve yine durulamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası