Isırgan Otunun Saça Faydaları Ve Kepeğe Karşı Çözüm

ısırgan otunun saça uygulanışıBu yazımızda sizlere ilk olarak ısırgan otunun saça faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Isırgan otunun saça faydalarının anlatılmasaı sonrasında ise ısırgan otunun saça uygulanışı ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca yazımız içerisinde kepeğe karşı çözüm önerisi bir formülden de söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde, hiç zaman kaybetmeden ısırgan otunun saça faydalarından söz ederek bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:

Isırgan otunun saça faydaları arasında ilk olarak saç dökülmesi problemini gidermesinden söz etmek gerekmektedir. Isırgan otunun saça faydaları arasında yer alan diğer bir unsur ise saç yağlanmasını azaltma özelliğidir. Isırgan otunun saça faydaları arasında yer alan diğer unsur da saç kepeğinin giderilmesine katkı sağlamasıdır. Isırgan otunun saça faydalarından yararlanmak için ısırgan otunun saça uygulanışı hakkında da bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Isırgan otunun saça uygulanışı için, ısırgan otunun kök kısmının kaynatılması, ve elde edilen su ile saçların yıkanması gerekmektedir.
Kepeğe karşı çözüm önerimiz içerisinde de ısırgan otunun saça uygulanışı ile ilgili bilgi sahibi olabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Kepeğe karşı çözüm için gerekli malzemeler şu şekildedir:
İki çorba kaşığı taze nane
İki çorba kaşığı taze ısırgan
İki çorba kaşığı taze limon otu
Bir bardak su
Bir bardak elma suyu sirkesi
Kepeğe karşı çözüm için bu malzemelerin şu şekilde kullanılması gerekmektedir: İlk olarak su, ve elma suyu sirkesinin bir yerde kaynatılması gerekmektedir. Bu arada, taze nane, taze ısırgan, ve limon otunun bir kavanoz içerisine alınması gerekir. Kaynamış olan elma sirkesi suyu, ve su karışımının da kavanozun içerisine dökülmesi sonrasında, kavanozun kapağı kapatılmalıdır. Her gün kavanozun çalkalanması sureti ile bir hafta bekletilmesi gerekir. Bir haftanın sonunda ise, bitkiler süzülerek sadece sıvı karışım bırakılmaıdır. Kepeğe karşı çözüm olan bu karışımın her seferinde 1/4’lük kısmını alın, ve bir bardak su ile karıştırın. Saçınızın normal yıkanma aşaması bittikten, ve durulama kısmına geçtikten sonra, kepeğe karşı çözüm amaçlı bu uygulama ile saçlarınızı yıkayıp, bir dakika bekletmenisin sonrasında soğuk su ile durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası