Isırgan Kürü Nasıl Yapılır?

Bazen stres, bazen hormonal dengesizlikler, kimi zaman ise bir takım hastalıklar dolayısı ile yaşanan saç dökülmesi problemleri, özellikle erkeklerde kellik ile sonuçlanabiliyor. Bazı erkekler bu durumu kabulleniyor, bazıları ise düşünmek bile istemiyor… Ancak ne kadınlar, ne de erkekler için saç dökülmesi, ya da kellik kader değil… Isırgan kürü sayesinde dökülen saçlarınızı geri alabilirsiniz. Peki ısırgan kürü ne işe yarar ve ısırgan kürü nasıl yapılır? Sorularınızın yanıtlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz…

Isırgan Kürü Ne İşe Yarar?

Çok kuvvetli bir bitki olan ısırgan ile yapılacak ısırgan kürü, saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırır; ama sadece bununla kalmaz, yine harici kullanım ile, romatizmal ağrıların giderilmesine de katkıda bulunur. Biz sizlere, saç dökülmesi ve kelliğe doğru giden açıklıklar için yararlı ısırgan küründen söz edeceğiz. Ama şunu belirtmeden geçmeyelim: Eğer ki daha önceki zamanlarda ısırgan kullanımı gerçekleştirmediyseniz, vücudunuzun bitkiye alerjik tepki gösterebilme ihtimaline karşı, bitkiyi yavaş yavaş kullanmaya başlamanızda yarar görülmektedir.

Isırgan Kürü Nasıl Yapılır?

*Yarım demet ısırgan kökü
*Beş bardak su

Isırgan kürünü uygulamaya başlamadan bir gün önce, karışımı hazırlamaya başlamanız gerekmektedir. Bunun için, beş bardak suyun içerisine bir tutam ısırgan kökü atın ve 24 saat beklemesini sağlayın. Belirtilen sürenin sonunda ise, karışımın içerisine dört ölçü ısırgan yaprağı ilave edin. Hazırlamış olduğunuz karışımı kısık ateşli ocağın üzerine oturtun.

Saç Dökülmesine Evde Çözüm Önerileri

Karışımı ocakta sadece iki taşım kaynatın. Ardından ocağın altını kapatıp, tencerenin kapağını da kapatarak bu şekilde on dakika demlenmesini sağlayın. Sonrasında karışımı süzgeçten geçirerek sadece suyu alın ve bu su ile kafa derisine nazikçe masaj uygulayın.

Isırgan kürünü bu şekilde bir ay boyunca her gün uygulamanız halinde, saç dökülmesi probleminizin giderilebileceği ve dökülen saçların da yeniden çıkmaya başlayabileceği belirtilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası