Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçımızı uzun gösterebilmek adına saçımıza saç ekletebiliriz, uzun saça sahip de oluruz, ama bunun doğal bir görünüm vermediğini de hepimiz az çok biliriz. Peki hızlı saç uzatmaya yönelik olarak kendimiz neler yapabiliriz? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, hızlı saç uzatma yolları; ve hızlı saç uzatma yöntemleri hakkında bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Herşeyin öncesinde şunu unutmamalısınız: Saçınızın belinize kadar uzaması için gereken süre ortalama altı senedir. Saç kırıklarını aldırmanız da bu süreye dahildir. Ancak, bazı kişilerin saçları iki sene sağlıklı kalabilir; bazılarının ise altı… Ki zaten en uzun sağlıklı saç ömrünün de altı sene olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Eğer saçınızın belinize kadar uzamasını istiyorsanız, saçlarınızın sağlıklı olması, ve ömürlerinin altı seneye kadar dayanması gerekmektedir.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
Hızlı Saç Uzatma Yolları

Eğer hızlı saç uzatma gibi bir isteğiniz varsa, öncelikli olarak günlük C vitamini alımınızın yeterli olması gerektiğini belirtmeliyiz. C vitamini saçların hızlı uzamasını olanaklı hale getirirken, A, B1, B6, B12 vitaminlerinin de saç sağlığı açısından önemli etkilerinin bulunduğunu, ve saçınızın dökülüp kırılmadan, sağlığını kaybetmeden uzayabilmesi için mutlaka alınması yeteri kadar gerektiğini hatırlatmalıyız. Bu nedenle, hızlı saç uzatma, başlangıçta sağlıklı, ve dengeli beslenmeyi gerektirir.

Kullandığınız tarak, ve tokaların yapısına da bu anlamda dikkat etmeniz önemlidir. Eğer tarağınız pürüzlü, tokanız keskin kenarlı ise, saç teliniz hasar görecek, ve kolay kopabilen bir hale gelecektir. Bu nedenle, saçınızda kullandığınız tarak, ve tokalar hakkında mutlaka dikkatli olmanız önerilmektedir.

Saçlarınızı sert hareketlerle taramaktan, ya da fırçalamaktan da kaçınmanız gerekmektedir. Eğer saçınız ıslak iken taramaya çalışırsanız, elastikiyeti kaybolmuş olan saçın kolay kırılmasına olanak vermiş olursunuz. Unutmamanız gereken bir diğer detay da, saçın çok fazla kurutulmasıdır. Bu da saçın elastikiyetini kaybetmesine neden olacağından kırılmalara sebep olur. Uzmanlar, saç kurutma makinesindeki radyasyon etkisini de hesaba katarak, makinenin saça en az 30 santim mesafede tutulması gerektiğini belirtmekte, ve 2 dakikadan fazla kullanılmaması önerisinde bulunuyorlar. Elbette bu süre, saçınızın uzunluğuna göre de artış gösterebilir.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri, Hızlı Saç Uzatma Yolları —>

1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası