Hızlı Saç Uzatan Havuç Maskesi

Hızlı Saç Uzatan Havuç Maskesi

Hızlı saç uzatan havuç maskesi, son zamanların saç bakımı yöntemleri arasında kendine önemli bir yer tutacak gibi görünüyor. Saç uzatmak için havuç maskesi kullanımını, saç uzatan havuç maskesi tarifini ve saç uzatan havuç maskesi yapmak için gerekli malzemeleri ilerleyen bölümlerde sizlere detaylı olarak aktaracağız. Belirtilen tüm detayları dikkatli bir şekilde uygulamanız halinde, saçlarınızın bir ay içerisinde hızlıca uzadığını görebileceksiniz.

Saç Uzatan Havuç Maskesi Malzemeleri

1 tane havuç
3 diş sarımsak
1 tatlı kaşığı susam yağı
1 tatlı kaşığı Hint Yağı
1 bardak su

Saç Uzatan Havuç Maskesi Tarifi

Saç uzatmak için havuç maskesi yaparken ilk işiniz havucu ve sarımsakları iyice yıkamak olsun. Ardından havucu rendeleyin, sarımsakları da iyice ezin.

Rendelenmiş havucu ve ezilmiş sarımsağı küçük bir tencereye alıp suyu da üzerine ilave edin. Ardından ocağın altını yakıp en kısık ateşte hızlı saç uzatan havuç maskesini yirmi dakika boyunca pişirin.

Bir süre bekledikten ve karışım ılıdıktan sonra süzgeçten geçirerek havuç ve sarımsakları suyun içerisinden alın.

Süzülmüş olan havuç ve sarımsak suyunun içerisine Hint yağı ve susam yağını ilave edin. Sonrasında da hazırlamış olduğunuz saç uzatan havuç maskesini saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızı bir bone ya da streç film içerisine alarak bu şekilde en az iki saat bekleyin. Ardından da saçlarınızı her zamanki gibi yıkayarak temizleyin.

Saç uzatmak için havuç maskesini haftada bir kere yapmanız yeterli olacaktır. Ancak eğer saçlarınız çok uzun değilse, malzemeler içerisinde yer alan Hint yağı ve susam yağını sadece bir çay kaşığı kullanmak da yeterli gelecektir. Aynı şekilde havucun da çok büyük olmasına gerek yoktur. Saçlarınız bu maske ile sadece uzamayacak, aynı zamanda yumuşak ve ipeksi bir görünüme de kavuşacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.