Hacimli Saçlar Nasıl Yapılır Diyenlerin Bilmeleri Gerekenler

Bu yazımızda, hacimli saçlara sahip olmak isteyen kadınlar için, hacimli saçlar nasıl yapılır, hacimli saçlar için ne yapmalı; ve hacimli saçlar için ne yapılmalı şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de hacimli saçlarınız olsun istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden soralım: hacimli saçlar nasıl yapılır? Hacimli saçlar için ne yapılmalı? İşte hacimli saçlara sahip olmak isteyenlerin bilmeleri gerekenler:

Hacimli saçlara sahip olmak isteyen kişilerin ilk olarak, saç kremi kullanımının nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğini bilmeleri önemlidir. Bunun için şunu öncelikli olarak belirtmeliyiz: kullanacağınız saç kremi saçlarınızın, yıkandıktan sonra kolay açılmasını olanaklı hale getirebilir; ama, aynı zamanda saçların dingin görünmesine de neden olur. Duş sırasında elinize bir tarak alın; ve saçlarınıza şampuan uygulamadan önce saç kremini uygulayın; ve saç kremi uygulamasını da kesinlikle saç diplerine değil, saç uçlarına uygulayın, yani kulaklarınızın alt kısmından itibaren saç kremi kullanabilirsiniz. Sonrasında, saçınızda krem varken, aldığınız tarak ile saçlarınızı tarayın, ardından da durulayın. Daha sonra ise şampuanlama işlemini, saç tipinize uygun bir şampuan ile gerçekleştirin.
Hacimli saçlar için ne yapılmalı diyenler, saçlarını yıkamalarının sonrasında, tarayıp saçın dolaşıklığını açtıktan sonra, saç diplerine hafif sert bir sprey uygulamalı, kalan kısma ise, bolca saç köpüğü sürmelidirler. Bunun ardından saçlar hafif dalgalandırılmalı, ve kurutulmalıdır.
Hacimli saçlar nasıl yapılır diyenler, saçlarını iyi bir fırça yardımı ile düzeltebilirler; ya da yapışkanlı bigudiler ile saçların sarılmasının da hacimli saçlar için işe yarayacağının unutulmaması gerekmektedir. Hacimli saçlar için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay ise saçların öne atılması; ve parmak uçları ile tarama işlemi gerçekleştirilirken, diğer el ile de fön makinesinin başlığı çıkartılmış şekilde saça tutulmalıdır. Ancak fön makinesinin saça dik olarak tutulmaması gerekmektedir. Gelen ısının, yukarıdan aşağı gitmesi gerekir; saçlar da bu ısıdan olabildiğince etkilenmelidir.
Haftanın bir günü saça maske uygulamak; ya da saç bakımında zeytinyağı kullanmak da hacimli saçlar için değerlendirilmesi gereken bir öneri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası