Güneşin Saça Zararları Ve Saçı Güneşten Korumak İçin Formül

Bu yazımızda sizlere öncelikli olarak, güneşin saça etkisini, ve güneşin saçlara zararlarını anlatacağız. Güneşin saça zararlarını öğrendiğiniz anda, güneşin saça etkisinden korunmak için saçları güneşten korumak ile ilgili çeşitli arayışlar içerisine gireceksiniz. Bu anlamda, güneşin saça zararları, ve güneşin saça etkisi sonrasında bir de saçı güneşten korumak için tarif aktaracağız. Yani anlayacağınız, içeriğimiz zengin, güneşin saça zararlarını sizlere hemen anlatmaya başlayalım, ve zaman kaybetmeyelim:

Güneşin saça zararları, ve güneşin saça etkisi olarak başlangıçta, hem saçın, hem de saç derisinin kurumasından söz etmemiz gerekmektedir. Güneşin saça zararları arasında, saçı yakma etkisi de bulunmaktadır. Güneşin saça etkisini şu şekilde özetleyebiliriz: güneş, ve zararlı ışınları, saç derisinin ısınmasına neden olmaktadır. Isınan saç derisi, hücrelerin içerisinde bulunan suyun buharlaşmasına neden olmaktadır. Güneşin saça etkisinin bir diğer aşaması ise, yağ bezlerinin salgısının azalmasıdır. Bu durum, saçın yağlanamaması dolayısı ile kurumasına neden olmaktadır.
Güneşin saça zararları arasında yer alan bir diğer faktör de saçların, güneşin saça etkisi dolayısı ile zayıflamasıdır. Bu zayıflama dolayısı ile, saç, maruz kaldığı en ufak bir şeyde problem yaşar; örneğin saçlarınıza fırça değirdiğiniz anda kopması; ve dökülmesi durumu gündeme gelir.
Güneşin saça zararlarından bir başkası da saçın matlaşmasıdır. Saçın dış yüzeyinin, güneşin saça etkisi dolayısı ile parçalanması, ve farklı yerlere yayılması dolayısı ile, ışık saça yansıdığında saç parlamaz; ve mat görünür.
Güneşin saça etkisi anlatılırken, güneşin saça zararlarından bir diğerinin de, saçların okside edilmesi olduğunu belirtmek gerekir. Bu okside durumu saçın rengini değiştirir, ve önce kızıl, sonra sarı; daha sonra ise beyaza döndürür… Güneşin saça zararları arasında, kırılmaların; ve kepeklenmelerin olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
Yani kısacası, saçı güneşten korumak şarttır. Peki ama saçı güneşten korumak için ne yapmak gerekir? Saçı güneşten korumak için bir tarifi sizlerle paylaşacağız; ancak öncesinde gereken malzemeleri aktarmamız gerekmektedir:
2.5 gram çam terebentin
Beş gram biberiye yağı
Beş gram kekik yağı
Otuz gram tatlı badem yağı
Otuz gram susam yağı
Saçı güneşten korumak için bu malzemeleri nasıl kullanacağınıza gelince: Bütün malzemelerin karışımını saç diplerinize, haftada bir sefer, yedirerek uygulamanız, saçı güneşten korumak için deneyeceğiniz, güneşin saça zararlarından korunmak için etkili bir yöntemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası