Evde Bitkisel Şampuan Nasıl Yapılır? Bitkisel Şampuan Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Bu yazımızda sizlere bitkisel şampuan yapımı ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bitkisel şampuan nasıl yapılır, ya da evde bitkisel şampuan nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını merak ediyorsanız, yazımız içerisinde bitkisel şampuan hazırlamayı öğrenebileceğinizi belirtmeliyiz. O halde zaman kaybetmeden, bitkisel şampuan nasıl yapılır; ya da evde bitkisel şampuan nasıl yapılır sorusunun yanıtı için ihtiyaç duyulacak olan malzemelere göz atalım:

Bitkisel şampuan hazırlamak için gerekli malzemeler:
İki damla esans yağı
Bir çay kaşığı badem yağı
Bir bardak taze bitki
İki çorba kaşığı kuru bitki
Bir bardak membo suyu
İki çorba kaşığı saf sıvı sabun
Bitkisel şampuan nasıl yapılır; ya da evde bitkisel şampuan nasıl yapılır diyenler, bitkisel şampuan yapımı için gerekli malzemeler arasında bitkilere takılacaklar muhtemelen, çünkü bitki ismi yazmadık. Bitkisel şampuan yapımı için kullanılacak olan bitkinin saç tipine; ya da saça verilmesi istenilen özelliğe göre belirlenmesi gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. O halde, öncelikle belirtilen malzemelerle bitkisel şampuan nasıl yapılır diye bakalım, sonrasında da evde bitkisel şampuan nasıl yapılır sorusunun yanıtı için kullanmanız gereken bitkilerin listesini gözden geçirelim:
Bitkisel şampuan nasıl yapılır? Evde bitkisel şampuan nasıl yapılır?
Öncelikli olarak hacmi 300 milim olan bir cam kavanozun içerisine, bitkisel şampuan yapımında saç tipinize uygun olan bitkiyi koymanız gerekmektedir. Bitkilerin üzerine ise, kaynatılmış memba suyunu ilave etmeniz gerekmektedir. Daha sonra kavanozun kapağını kapatarak yirmi dakika bu şekilde beklemesini sağlamalısınız. Sürenin dolmasının sonrasında kavanozun içerisindeki sıvıyı ayrı bir yere süzmeli; sonrasında ise sabun ile karıştırmalısınız. Badem yağını da ilave edip, son olarak esans yağını da eklemenizin sonrasında artık bitkisel şampuanı karıştırmaya başlayabilirsiniz. Bir şampuan şişesinin içerisine doldurarak, kendi elleriniz ile hazırlamış olduğunuz bitkisel şampuanı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Bitkisel şampuan yapımında kullanmanız gereken bitkileri şu şekilde seçmeniz gerekmektedir:
Kuru saçlar için: Portakal çiçeği, mürver çiçeği, avokado, karakafes kökü
Yağlı saçlar için: Limon otu, aksöğüt kabuğu, çilek yaprağı, su teresi
Normal saçlar için: Yonca, atkuyruğu, hindiba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası