Ceviz Kabuğu Saç Boyama

Ceviz Kabuğu Saç Boyama

Ceviz kabuğu saç boyamayı alışkanlık haline getirmiş olan kadınların tercih ettiği en doğal yöntemler arasında yer almak tadır. Ceviz kabuğu ile saç boyama, çok doğal bir yöntem olduğu için hamilelik döneminde; hatta kanser tedavisi sırasında bile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu nedenle her kadının, ceviz kabuğu ile saç nasıl boyanır sorusunun yanıtlarını bilmesi gerekir. Belli mi olur, belki bir gün lazım olur… En azından bebek beklediğiniz zamanlarda; ya da doğal yaşamı alışkanlık haline getirdiğinizde.

Ceviz kabuğu saç boyamanın yanında, beyazlayan saçların çözümünde de kullanılmaktadır. Sadece ceviz kabuğu da değil, ceviz yaprağının da bu anlamda çok etkili bir malzeme olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. O halde hemen, ceviz kabuğu ile saç nasıl boyanır sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşalım. Çünkü ceviz kabuğu ile saç boyama, saç boyamanın en doğal yöntemidir. Ve saç için pek çok yararı bulunmaktadır. Güzelleşmek adına sağlığınıza yararlı bir uygulama da yapmanız hiç de fena olmaz değil mi?

Ceviz kabuğu saç boyama için gerekli malzemeler şu şekildedir:

• Bir yemek kaşığı ceviz kabuğu
• Bir tutam ceviz yaprağı
• İki bardak su

Ceviz Kabuğu İle Saç Nasıl Boyanır?

■ Ceviz kabuğu ile saç boyama için ilk olarak bir cezvenin içerisine ceviz yapraklarını ve suyu alın.
■ Bu şekilde yirmi dakika boyunca kaynamasını sağlayın.
■ Ceviz yaprağı yirmi dakika kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve yirmi dakika da demlenmesini bekleyin.
■ Ceviz yaprağı su ile birlikte demlenirken, siz de ceviz kabuklarını dövün ve sonrasında blender içerisine alarak toz haline gelmesini sağlayın.
■ Demlenmiş olan ceviz yaprağı suyunun içerisine ceviz kabuğunu da ilave edin ve çok iyi karıştırın.
■ Hazırlaması bu kadar kolay olan ceviz kabuğu ile saç boyama işlemini haftada bir kere uygulayın. Saçlarınıza sürerek, bir saat beklemeniz yeterli olacaktır.
■ Sonrasında ise saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.