Ceviz Kabuğu İle Saç Nasıl Boyanır? Ceviz Kabuğu İle Saç Boyama

ceviz kabuğu ile saç boyamaBu yazımızda sizlere, ceviz kabuğu ile saç nasıl boyanır sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi, ve ceviz kabuğu ile saç boyama hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de ceviz kabuğu ile saç boyası yapmak istiyor, ve ceviz kabuğu ile saç nasıl boyanır sorusunun yanıtı olan ceviz kabuğu ile saç boyama hakkında bilgi almak istiyorsanız, aradığınız bilgiyi yazımızın ilerleyen kısımlarında bulabileceksiniz demektir.

Ceviz kabuğu ile saç boyası: Ceviz kabuğu ile saç boyası hazırlamak için, her şeyin öncesinde yapılması gereken şey şudur: yeşil, ve kurutulmuş olan üç çorba kaşığı ceviz kabuğunun iyice ezilmesi gerekmektedir. Bu sırada, altı adet ceviz yaprağının da, iki bardak suyun içerisine atılarak kaynatılması önerilmektedir. Kaynayan suyun içerisine ezilmiş olan ceviz kabuğu da ilave edilerek karışım bir şişenin içerisine konulur, ve bu şekilde, ceviz kabuğu ile saç boyası hazırlanmış olur. Şişenin içerisinde bulunan ceviz kabuğu ile saç boyasının iyice çalkalanmasının gerekliliği önemlidir.
Ceviz kabuğu ile saç boyama işleminin, saç rengi koyu olan kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir; ve bu şekilde yapılacak olan ceviz kabuğu ile saç boyama işleminin etkili sonuç vereceğini belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir. Ceviz kabuğu ile saç boyama işleminde elde edilecek olan renk tonu kahverengi, ya da bir kaç ton daha açığı olacaktır.
Ceviz kabuğu ile saç nasıl boyanır? İlk olarak belirtmeliyiz ki, ceviz kabuğu ile saç boyama işleminde kullanılacak olan ceviz kabuğu ile saç boyası her gün kullanılacaktır. Her gün, bir çay bardağı, ceviz kabuğu ile saç boyasına gereksinim duyulacaktır. Saçlar istenilen renk tonuna ulaştığında ise, ceviz kabuğu ile saç boyasının haftada bir ya da iki sefer, yine belirtileceği şekilde uygulanması gerekmektedir:
Ceviz kabuğu ile saç nasıl boyanır? Çay bardağına konulan ceviz kabuğu ile saç boyasının, bir pamuk yardımı ile saç diplerine uygulanması gerekmektedir. Yüze yakın yerlere uygulama gerçekleştirirken zeytinyağı ile cildin korunması sağlanmalıdır, ellere ceviz kabuğu ile saç boyasının bulaşmaması için ise mutlaka eldiven kullanımı önerilmektedir.
Ceviz kabuğu ile saç boyama, beyaz saç rengini kapatmada da etkin sonucu bir kaç hafta içerisinde verecektir.

Latest Comments
  1. emre

    nasıl yapılır

  2. Anonim

    Nıye bir seferde yapılacak bi işlem yok ceviznen saç boyamada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası