Bitten Nasıl Kurtulurum?

Okulların açılması ile birlikte, gerek aileler, gerekse de öğrenciler, bitten nasıl kurtulurum, bitten kurtulmanın yolları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bizden öğrenmek istemekteler. Biz ise aslında sitemiz içerisinde, bitten kurtulmanın yollarını sizlere sıklıkla aktarıyoruz. Ancak bu yazımızda yine de bitten kurtulmanın yollarından bir kere daha söz edeceğiz… Uzmanlara göre, Türkiye’nin en az %50’sinin, hayatında bir kere mutlaka bit problemi ile baş etmeye çalıştığını da belirtmeden geçmeyelim… Yani yalnız değilsiniz…

Bitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?
Bitten Nasıl Kurtulurum?

• Bitten kurtulmanın yollarından ilki Hint yağı kullanmak… Hint yağını saçlarınıza sürün, ve iyice masaj yaparak, yağı saçlarınızın, ve kafa derinizin yemesini sağlayın. Ardından bir streç film ile saçlarınızı sarın, ve bu şekilde bir müddet bekleyin. Sonrasında saçlarınızı, doğal bir sabun ile yıkayın. Köpüklü saçınızı bit tarağı ile tarayın. Ardından da durulayın. Durulama suyunda sirke kullanırsanız, sonuç daha etkili olacaktır.

• Bitten kurtulmanın doğal yollarından bir diğeri de zeytinyağı kullanımı gerçekleştirmektir. Ancak kullanacağınız zeytinyağının gerçek olmasına dikkat etmelisiniz. Akşamdan saçınıza uygulayıp iyice yedireceğiniz zeytinyağını, sabaha kadar saçınızda, saçınızı streç film ile sarmak sureti ile bekletin. Sabah olduğunda saçlarınızı önce beyaz sirke ile durulayın. Ardından şampuanlayın, ve köpüklü saçınızı bit tarağı ile tarayın. Daha sonra durulayabilirsiniz.

• 10 damla lavanta yağı, 10 damla biberiye özü, 10 damla limon esansı, 20 damla çay ağacı yağı, ve 20 damla zeytinyağını karıştırıp, elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza uygulayın, ve ortalama iki saat boyunca, saçlarınızı streç film ile sararak bu şekilde bekleyin. Ardından saçınızı önce bol su ile durulayın, sonrasında da şampuanlayın, ve şampuanlı saçınızı bit tarağı ile tarayın. Ardından durulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

• Erkeklerin tıraş sırasında kullandığı tıraş köpüğü de bitten kurtulmanın doğal yolları arasında yer almaktadır. Yapmanız gereken, tüm saçınızı tıraş köpüğü ile kaplamak, ve ardından da bu şekilde, mümkünse saçınızı streç film ile sararak yarım saat beklemektir. Ardından köpüklü saçlarınızı bit tarağı ile tarayıp, durulayabilirsiniz.

• Mayonez de bitten kurtulmanın yolları arasında yer alan çok etkin çözümlerden biridir. Akşam saçınızı mayonez ile kaplayıp, sabah yıkar, ve bu işlemi bir kaç gün tekrarlarsanız kesin çözüm alacağınızı uzmanlar belirtmektedirler.

Sadece mayonez değil, bitten nasıl kurtulurum diyen herkesin, söz konusu yöntemlerden dilediğini bir kaç kere tekrarlaması gerekmektedir. Ancak bu şekilde etkin çözüm elde edilebilir. Tek sefere umut bağlamamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası