Bitlerden Nasıl Kurtulunur?

Malum yarı yıl tatili yaklaşıyor. Pek çok okurumuz, okulda arkadaşlardan bulaşan bitlerden yana şikayetçi… Havaların soğuk olması, çocukların sınıflarda montlarını askılara asmaları, ve bitlerin de montlar arasında kendilerini transfer edebilmeleri söz konusu… İyi ama bitlerden nasıl kurtulunur? Pek çok kişi bitlerden kurtulmak için farklı yöntemler denemiş; ama sonrasında yeniden ortaya çıktıklarından şikayet etmektedir. Yarı yıl tatilini fırsat bilmenizi; ve biraz sonra aktaracağımız, bitlerden kurtulmanın yollarını denemenizi öneriyoruz…

Bitlerden Nasıl Kurtulunur?

• Yarım bardak madeni yağ; ve yarım bardak sirkeyi karıştırın. Gece yatmadan önce saça uygulayıp, saçı bir bone ile sarın. Sabah ise saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra, bir bardak sirke; ve bir bardak suyu karıştırıp, bu sirkeli su ile saçlarınıza friksiyon uygulayın. Ardından on dakika bekleyip, saçlarınızı su ile yeniden durulayın. Ardından da saçlarınızı bit tarağı ile tarayın. Bu uygulamayı haftada 2 – 3 sefer olmak kaydı ile, iki ay tekrarlayın. Sirkenin içeriğinde bulunan asetik asitin, sirkeleri yok edip, bitleri öldürme özelliği bulunmaktadır.

• Saçlarınıza bol miktarda mayonez sürün, sonrasında da saçlarınızı bir bone ile kapatın. Mayonezin başınızda en az beş saat kalması gerekmektedir. Sonrasında saçlarınızı şampuan ile yıkayıp, ardından da saç kurutma makinesi ile yüksek ısıda kurutun. Sonrasında da bit tarağı ile tarayın. Bu uygulamayı iki ay boyunca, haftada bir kere tekrarlayın. Mayonez, bitlerin boğularak ölmesini sağlayacaktır.

• Üç kaşık Hindistan cevizi yağını ısıtın, ve içerisine kafur karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza, saç diplerine masaj yapıp, tüm saça yedirmek sureti ile uygulayın. Ardından saçlarınızı bone ile sarın, ve bir gece bu şekilde bekletin. Sonrasında şampuanla yıkayacağınız saçlarınızı, yine saç kurutma makinesi ile yüksek ısıda kurutun; ve bit tarağı ile tarayın. Beş gün boyunca her gün bu uygulamayı gerçekleştirin.

• İki tane soğanı blenderden geçirin; sonrasında da kaşıkla iyice ezerek suyunu ayırın. Ardından ezmiş olduğunuz soğanı saçınıza masaj yaparak uygulayın; ve sonrasında da bone ile sararak en az iki saat bekletin. Bu işlemin ardından yıkadığınız saçlarınızı sıcak saç kurutma makinesi ile kurutun; ve bit tarağı ile tarayın. Bu işlemi üç gün üst üste tekrarlayın, sonrasında da haftada bir kere olmak kaydı ile iki ay uygulamaya devam edin. Soğanın içeriğinde bulunan Sülfür dolayısı ile, bitlerden kurtulmak için etkili olduğunu belirtebiliriz.

• Saçınızı yıkarken, şampuanınızın içerisine dört damla çay ağacı yağı ekleyin. Sonrasında saçlarınızı durulayıp, saç kurutma makinesi ile yüksek ısıda kurutun, ve bit tarağı ile tarayın. Bu uygulamayı iki ay boyunca, her saç yıkadığınızda gerçekleştirin. Çay ağacının böcekleri öldürme; ve saçtaki kaşıntıyı giderme yeteneği oldukça fazladır.

• Üç kaşık zeytinyağının içerisine, birer kaşık çay ağacı yağı; ve okaliptus yağı ekleyin. Sonrasında bu karışımı masaj yaparak saçlarınıza uygulayın. En az yarım saat saçınızda bekletin; ve şampuanla yıkayıp durulayın. Ardından kurulayıp bit tarağı ile tarayın; ve bu uygulamayı haftada iki kere olmak üzere, iki ay boyunca gerçekleştirin.

• Dört diş dövülmüş sarımsak; ve bir kaşık taze sıkılmış limon suyunu karıştırın. Bu karışım ile saçlarınıza masaj yapın. Ardından kalın bir havlu ile saçlarınızı sarıp yarım saat bekleyin. Sonrasında saçınızı şampuanla yıkayın, durulayıp kurutun. Bu uygulamayı beş gün boyunca tekrarlayın.

• Saçlarınıza taze sıkılmış limon suyu ile masaj yapın; ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Ardından içerisine sirke eklenmiş sıcak su ile saçlarınızı durulayın. Haftada bir kere bu uygulamayı gerçekleştirin. Limon suyunun asitli etkisi, hem bitlerden kurtulmanın yolları arasında limonun yer almasını sağlar, hem de sizi bitlerden korumaya yardımcı olur.

• Her birinden birer kaşık olmak kaydı ile nim tohumu, yer fıstığı yağı; ve doğal pudrayı karıştırarak bir macun haline getirin. Saçınıza uygulayın; ve bone ile sardığınız saçlarınızı bir gece bu şekilde bekletip, ardından yıkayın. İki ay boyunca, haftada bir kere bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Nim, böcekleri öldürmek için kullanılır, kafa derisindeki kaşıntıyı alır; ve saçları nemlendirir.

• Saçınıza nim yağı ile masaj yapın, sonrasında da bir saat bu şekilde bekletin. Ardından saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada üç kere tekrarlamak kaydı ile, iki ay boyunca sürdürmelisiniz.

• Nim yaprağı macununu saç; ve saç derisine masaj yaparak uygulayın. Sonra kurumasını bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada iki kere gerçekleştirmeniz önerilen bu uygulamayı iki ay boyunca tekrarlamalısınız.

• Bitlerden kurtulmanın yollarından bir diğeri de tuvalet ispirtosu kullanmaktır. Sadece bir kaç damla tuvalet ispirtosunu saçlarınıza uygulayıp masaj yapmalı, ortalama beş dakika bekleyip sonrasında saç kremi ile saçlarınızı; ve saç derinizi ovmalısınız. Ardından saç kremini durulamalı, sonrasında şampuanla yıkayacağınız saçlarınızı durulayarak kurutmalısınız. Haftada bir kere gerçekleştireceğiniz bu uygulamaya iki ay boyunca devam etmelisiniz.

• Bitlerden kurtulmak için deneyebileceğiniz bir diğer şey de vazelin ile saçlarınızı kaplamaktır. Saç derinize vazelin ile masaj yapıp, sonrasında da saçlarınızı vazelin ile kaplayarak bu şekilde saçlarınızı bone ile sarmalı, bir gece beklemelisiniz. Ardından bebe yağı ile saçlarınızdaki vazelini temizlemeli, saçlarınızı şampuanlayarak durulamalı, yüksek ısılı saç kurutma makinesi ile kurutmalı, ardından da bit tarağı ile taramalısınız. Vazelin bitlerin boğularak ölmelerini sağlayacaktır. Haftada bir kere tekrarlamanız gereken bu uygulamaya iki ay boyunca devam etmelisiniz.

• On adet bademi soğuk suyun içerisinde bir gece bekletin, ve sonrasında boyup ezerek macun kıvamına getirin. Ardından saçlarınıza uygulayın; ve en az iki saat bekleyin. Ardından saçlarınızı soğuk su ile durulayın. Ve haftada bir kere gerçekleştireceğiniz bu uygulamaya iki ay boyunca devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası