Avokadonun Saça Faydaları Ve Avokado İle Saç Bakımı

Avokadonun Saça Faydaları Ve Avokado İle Saç Bakımı

Bu yazımızda sizlere avokadonun saça faydalarından söz edeceğimizi, ve bunun yanında, avokado ile saç bakımını nasıl yapabileceğinizi anlatacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de avokadonun saça faydalarını öğrenmek istiyor, ve sonrasında da avokado ile saç bakımı yapmayı planlıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Avokadonun saça faydaları arasında, saça parlaklık vermesinden, ve saçı yumuşatan avokado etkisinden söz etmemiz gerekmektedir. Peki o halde avokado ile saç bakımı nasıl yapılır? Avokado ile saç bakımı için gerekli malzemeleri öncelikli olarak görelim:

Yarım bardak su
Bir yemek kaşığı bal
Bir yemek kaşığı hindistancevizi yağı
Bir yemek kaşığı mayonez
Yarım adet avokado
Bir yemek kaşığı zeytinyağı

Avokado ile saç bakımı için ilk olarak avokado, bir kap içerisine alınarak ezilir. Üzerine hindistancevizi yağı; ve zeytinyağı ilave edilir. Sonrasında yağlar avokado ile karıştırılır. Ardından mayonez karışımın içerisine ilave edilir; ve yeniden karıştırılır. Son olarak ise su, ve balın eklendiği karışım son bir kez daha karıştırılır; ve krem kıvamına getirilir.

Avokadonun saça faydalarından yararlanmak adına hazırlanan bu karışımın saça uygulanmasından önce saç ılık su ile ıslatılır. Ardından hazırlanan karışım, saç derisinden başlamak kaydı ile saçlara yedirilir. Ve sonrasında bone ile sarılan saçta, bu maskenin yirmi dakika kadar kalması gerekmektedir. Sonrasında ise saç ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Eski Yorumlar
  1. travesti

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.